EU liikmesriigi registris oleva auto registreerimine Eestis

... kuid samahästi võiks alafoorumi nimi olla ka "kohe näha, et vanad sõbrad" või "Land Rover'ite uskumatud seiklused ARKis"

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

tyybel kirjutas:Oi-jah, EW ametnikkond :x
Sellises riigis elamegi, et kuna julgesid ametnikule tema võimalikku küündimatust nina alla hõõruda, saad pool aastat raskekahuritest kõmmutada.
No ma arvan, et nii hull see vast pole. Formaalselt on ARK-il aega 30 päeva kas siis registreerida auto või argumenteeritult sellest keelduda. Ametnik muidugi suht sitas seisus - isegi tema ainuke argument on enam kui kahtlane. Kusagil Eesti reeglites pole öeldud, et heidete numbrilised piirväärtused peavad olema teh. passi märgitud. Küll aga on öeldud, "sõiduki registreerimistunnistuses märgitud andmeid direktiivide, E-reeglite või nendes nõutud piirväärtuste täitmise kohta". Minu masina UK-s tehtud kontroll kinnitab nimetatud piirväärtuste täitmist... Seda siis rääkimata Komisjoni selgesõnalisest dokumendist:P
tyybel kirjutas:Ja kui ka lõpuks jääb õigus sinule, on ametnikul sest kama kaks, tema on maksumaksja rahadega lustinud. Aga sinul auto ikka regamata.
Eks selle pärast plaanid ka Partsule ametniku pädevuse kohta paar sõna öelda. Et see ametnikule ka meelde jääks. Vaevalt ta küll ametist ilma jääb aga preemia läheb vast ikka. Jääb meelde, et ei maksa arvata, et kõik tavakodanikud halli massina ainult ametnikke kuulavad.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
tyybel
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 187
Liitunud: N Mär 27, 2008 12:18
Asukoht: Tallinn Pirita/mõnikord ka Viljandi

Postitus Postitas tyybel »

Loodame terve mõistuse kojupöördumisele, et 30 päeva jooksul mingit lambiargumenti jälle ettekäändeks ei leitaks. Ametnik on ju nagu bolonka - hakkab mingit diivanipatja enda omaks pidama ja kui sa tal seda järada ei lase, solvub ning vihkab igavesti ja teeb kõik endast oleneva/olenematu, et sul ei õnnestuks oma asju korda saada.

Tegelikult, nagu juba eelpool targasti on sõnatud:
tt kirjutas:
LoJack kirjutas:DON'T F**K WITH LAND ROVER OWNER!
ARK -ile peaks selgitama, et nad üleüldse ei tohi kedagi k****a.
Kuidas seda viimast ARKile selgeks teha, ei tea. Kui ei oleks eluline teema, võiks kogu jutu juba huumorinurgaks ristida. Tundub, et sul on iseseisva ARKi esimene välismaalt toodud auto läbi ajaloo, et kohe keegi ja kuidagi ei julge/oska asju korda ajada :wink:
"olematu auto" +372 5074010
Pilt
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

tyybel kirjutas:Loodame terve mõistuse kojupöördumisele, et 30 päeva jooksul mingit lambiargumenti jälle ettekäändeks ei leitaks. Ametnik on ju nagu bolonka - hakkab mingit diivanipatja enda omaks pidama ja kui sa tal seda järada ei lase, solvub ning vihkab igavesti ja teeb kõik endast oleneva/olenematu, et sul ei õnnestuks oma asju korda saada.
Seepärast ka planeeritud taktika - taguda rauda niikaua kuni see tuline on - ehk siis võtta Ametnikult ära legaalse võimaluse leida uusi argumente ka 30-ndal päeval. Seda siis uurides nii Eesti kui ka Euroopa Liidu vastavat seadusandlust.

Mis aga puutub ohtu, et Ametnik solvub ja teeb tagasi? Oh, well... Ei saa ju kõiki asju ka karta. Senikaua kuni tahan oma asju ajada legaalselt ja ausalt (ja see on pikaajaline plaan) peab seda tegema ka Ametnik.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Seitsmes vaatus
Läksin täna siis kohe päris ARK-i kohale, et kohtuda sm. Ametnikuga Martin Harak'u isikus (meenutame, et ta on ARK-i Tehnoosakonna tüübikinnituse ja sertifitseerimise talituse juhataja) - siis sama mehega kellega mul viimased meeleolukad e-kirjad sai vahetatud. Esimese hooga ei leitud tehnoosakonnast kedagi. Peale infolaua daamide umbes 5 minuti pikkusi katsetuse tuli info, et tehnoosakond on in corpore "vaatamas mingit autot". Soovitati tagasi tulla 45 minuti pärast.

Tegin "Pirosmanis" raskesti hääldatavatest roogadest kiire lõuna ja tagasi ARK-i. Infolaua daamid helistasid uuesti, et minu sisselaskmiseks luba küsida ja said kummalise vastuse. Sm. Harak otsustas minuga suhelda ainult telefoni teel - vaatamata asjaolule, et olin tavakodanikuna võtnud vaevaks kohale tulla ning meie vahel oli vaid 4 korrust samas majas.

Telefoni otsas oli hämmastavalt malbe Ametnik, kes muuhulgas väitis, et "oli üle pingutanud numbriliste piirnormide nõudega" ja "on juba ühendust võtnud DVLA-ga (UK registriga) minu auto testide suhtes" ja "kohe kui sealt tuleb kinnitus väljastame tüübikinnituse" ning lõppeks, et "mingeid lisapabereid pole hetkel juurde vaja".

Tsiteerides klassikuid kes kannavad kohutavaid supelpükse: GREAT SUCCESS, sm. Ametnik on argumentidega pikali löödud!

Samas, edasises jutuajamises selgus, et sm. Ametnik on kindel, et Eestis kehtivad määrused ja eeskirjad on ülimuslikumad EÜ seadusandluse suhtes ja minu suhtes tehti vaat, et erand... Ja ka see, et minu poolt viidatud Euroopa Komisjoni tõlgendusteatist pole nad varem näinud, vähemalt tema ebalev vastus andis sellise arusaama.

Kokkuvõttes on seis selline:
* ARK pöördus DVLA poole kinnitamaks minu masina testitulemusi (lubasin selle DVLA-s üle kontrollida)
* ARK on seisukohal, et nende eeskiri on ülimuslikum kui mistahes EU seadusandlik akt või kohtuotsus
* ARK ei ole tuttav spetsiaalselt neile määratud Euroopa Komisjoni tõlgendusteatega
Sellest tulenevalt on tüübikinnituse eeskirja senine tõlgendamine (ehk siis isegi EU-st toodud auto kohustuslik testidele saatmine) ARK-i poolt meelevaldne. Seda meelevaldset tõlgendust aga soodustab selle sama eeskirja segadusse ajav ning EU direktiive eirav tekst.

Suhtlesin veel natsa oma advokaadiga ja tema tekitas kahtluse, et kuna selgub, et ARK-i poolt selline testidele saatmine on pigem reegel kui erand ning ARK-i enda töötajad soovitavad kasutada selleks konkreetseid firmasid siis on asjal korruptiivne alatoon. Samas ta ka kinnitas fakti, et kõigil kodanikel, kes on (vähemalt EU teatise avaldamisest alates) ARK-i poolt meelevaldselt suunatud tasulisi teste tegema, alus esitada ARK-i vastu hagi kulutatud summa tagasi nõudmises.

Mul on nüüd kerge dilemma - kuigi mu enda vaidlus ARK-iga sai lahenduse, vähemalt hetkel, ei saa mu õiglustunne jätta asja niisama. Mis klubi arvab, kas teeme kaebuse MKM-i härra Partsule või ei? Mul rusikad sügelevad...
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LoJack kirjutas: Mul on nüüd kerge dilemma - kuigi mu enda vaidlus ARK-iga sai lahenduse, vähemalt hetkel, kus ARK tunnistas oma viga ei saa mu õiglustunne jätta asja niisama. Mis klubi arvab, kas teeme kaebuse MKM-i härra Partsule või ei? Mul rusikad sügelevad...
Me ei vaja lipitseva ametniku "heldekäelisi" erandeid. Tuleb luua pretsedent ja teha selgeks, et SEADUSED Amentnikele täitmiseks.
Seega on ühe juhatuse liikme kindel seisukoht, et asi tuleb lõpule viia ja kiri teele panna. Asi peab saama paberi peal ametliku ja kirjaliku lahendi.
Pealegi on sind päris pikalt ja asjatult väntsutatud, põhjustades mõtetut aja ja raha kulu.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Nõus.
Räägin oma advokaadiga ja anname asjale ametliku käigu.

Samas oleks ehk mõistlik ka see Euroopa Komisjoni teatis number SEK(2007) 169 "Tõlgendusteatis teisest liikmesriigist pärit mootorsõidukite registreerimise korra kohta" (http://ec.europa.eu/enterprise/regulati ... 169_et.pdf) kleepida meie Kullafondi kõigile kasutamiseks. Ja ehk anda ka teistele autofoorumitele asjast ülevaade.

Hmm... "õpetab ARKi lugema"... Landy, ära meelita :oops:
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

:roll: Ma siis teadsin täpselt, et ega infolauast kaugemale seal majas ei saa. Paar korda seal ka vaielnud.
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

LoJack kirjutas: Hmm... "õpetab ARKi lugema"... Landy, ära meelita :oops:
landy ei meelita ;)
Pilt
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Kindlasti tuleks ARK Ametnikule meelde tuletada, et ta peab ka sinu kirjadele ja seal esitatud küsimustele vastama. Neid vastuseid ootaks kohe huviga.
Viimati muutis landy, K Okt 08, 2008 22:35, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

Landy kirjutas:Kindlasti tuleks ARK Ametnikule meelde tuelatda, t ta peab ka sinue- kirjale ja seal esitatud küsimustel vastama. Neid vastuseid ootaks kohe huviga.
ma arvan, et sellele teabenõudele mittevastamise võime me tulevases (haldus)kohtuvaidluses tarvitusele võtta, kui illustreeriv materjal ARKi asjaajamises valitsevast korralagedusest :twisted:
Pilt
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Halduskohtusse minek tähendab igipikka menetlust (kohtud ülekoormatud jms) ja muud jama. Ma teeks parem kaebuse SOLVIT süsteemi kaudu Euroopa Komisjonile ja MKM-ile (siis Partsu nimele). MKM-i sisturu osakond saab SOLVIT-i kaudu niikuinii ka koopia.
Sisuliselt oleks meie eesmärk ju pigem registreerimise eeskirjas väljend "võib" vahetada kohustuse vastu. Seda teeb minister oma määrusega. Ning võtta seisukoht ebapädevate ametnike suhtes. Mida teeb ka minister...

Juhul kui MKM ja minister ei kavatse mingit seisukohta võtta siis on järgmine tee halduskohtusse.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LoJack kirjutas:Ma teeks parem kaebuse SOLVIT süsteemi kaudu Euroopa Komisjonile ja MKM-ile (siis Partsu nimele).
Täpselt minu mõte. See on kõige odavam ja lihtsam võimalus kitsaskohtadele tähelepanu juhtida. Saab näha milline on ministeeriumi ja ARK reaktsioon ja mis siis edasi juhtub.
Kõigile kaaslugejatele peab kohe ütlema, et siin on ajaline viivitus kirjale vastmisel juba hulga pikem. See võib võtta aega nädalaid ja sellest tulenevad sammud kuid.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LoJack kirjutas: * ARK on seisukohal, et nende eeskiri on ülimuslikum kui mistahes EU seadusandlik akt või kohtuotsus
* ARK ei ole tuttav spetsiaalselt neile määratud Euroopa Komisjoni tõlgendusteatega
O.T.
Minu esivanem ütles seepeale, et see meenutab väga üheksakümendate aastate algust, kus ta oma ametikohustuste tõttu pidi korduvalt Ametnikele meelde tuletama õigusaktide hierarhilist järjekorda:
*Rahvusvahelised konventsioonid
*Riikide vahelised ja multilateraalsed lepped
*Põhiseadus
*Seadused
*Valituse otsused
*Ministeeriumite määrused
*Allasutuste ja oskaondade poolt loodud dokumendid
MITTE VASTUPIDI!

Tollal väitsid ametnikud, et rahvusvaheliste konventsioonidele viitaja võib koera hänna alla minna ja nende asutuse sisedokument on ülimuslikum.. Käis paar valusat laksu ja jutt muutus... teatud ametkondades õnneks tänaseni.

Tänapäeval on sinna vehele lisandudnud veel EU erinevad seadusandlikud aktid.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Matu
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 185
Liitunud: K Nov 30, 2005 14:29
Asukoht: Tallinn Kadriorg/ Saku

Postitus Postitas Matu »

Jõudu.
Mitte, et minu arvamus midagi loeks või sellest midagi oleneks - on ka minu arvamus, et kui on see tee juba ette võetud, siis tuleks see viia võiduka ja lõppliku lahendini. Praegu oled Sa endale need asjad selgeks teinud, on konkreetsed näited ja ametnikelt saadud vastused ja nagu Sa ise ütled "... rusikad sügelevad" .... Millal siis veel?. Muidu hakkab järgmisel masina toojal samasugune kadalipp ja ajude nu..imine pihta.
Toetan kahe käega ametnike omavoli võimaluste vähendamist ja võitlust korrektse asjaajamise nimel.
Samuti toetan mõtet, et kes teistes autofoorumites registreeritud kasutajad on võiksid sinna ka teemast lühikokkuvõtte teha.
RR P38A autom. 2,5td 98a.
fassi
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 92
Liitunud: T Mär 11, 2008 21:52
Asukoht: tallinn;kiisa

Postitus Postitas fassi »

Tqhq klubi sai jub teavitatud,saab näha mis seal asjast arvatakse.
LR60 juubeli saku-männiku III koha kaardilugeja
56 462 964
Vasta

Mine “ARK- terve mõistus majast lahkunud!”