lisatuled

... kuid samahästi võiks alafoorumi nimi olla ka "kohe näha, et vanad sõbrad" või "Land Rover'ite uskumatud seiklused ARKis"

Moderaatorid: inseneer, landy

Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kuulge, tarkade klubi, kui te olete neid euro seadusi eest taha ja tagant ettepoole tuhninud, kas seal on miskit ka katusele paigaldatavate lisa tulede kohta ja kastikatel katuse toru küljes olevate kohta. Läänes nad ju sõidavad ka sedasi ringi, aga seal ei ole küll kuulnud, et keegi peaks neid maha kruvima.
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

mul RR'il on katusel 4 kaugtuld eraldi lülitusega ning ülevaatusel isegi ei mainitud, et nagu jama ... :roll:
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas pirx »

Rein kirjutas:Kuulge, tarkade klubi, kui te olete neid euro seadusi eest taha ja tagant ettepoole tuhninud, kas seal on miskit ka katusele paigaldatavate lisa tulede kohta ja kastikatel katuse toru küljes olevate kohta. Läänes nad ju sõidavad ka sedasi ringi, aga seal ei ole küll kuulnud, et keegi peaks neid maha kruvima.
Sellega on raudselt jama. Tegelikult tohib lisatulesid paigaldada, kuid siis ei tohi tulede koguvõimsus ületada 75 luxi(?). Ja kui lisatuled, mis on tavaliselt 17,5 luxi ühe tule kohta, on paigaldatud, siis päevasel ajal sõites peavad neil katted peal olema. Minul näiteks olid Range Roveril originaal lisakaugtuled, mille võimsuseks 37,5 luxi üks tuli. Juba nende tuledega oli mul lubatud piir täis. Pärnumaal on selline politsei mees nagu Koppel- kui talle oleks hambusse jäänud, oleksin pidanud tee äres lisatuled maha kruvima. Ma tean, et rekkamehed kellel 4 lisakaugtuld katusel, on pidanud 2 neist maha keerama tee ääres. Kus juures ülevaatusel käisin ka mina nii ära, et keegi midagi ei öelnud.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

4x4.ee foorumis on seda teemat pikalt lahatud: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=13831
Disco I ES, 300Tdi
alver1
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 100
Liitunud: N Sept 07, 2006 21:59
Asukoht: Harjumaa Viimsi

Postitus Postitas alver1 »

Ma sõitsin ka neli tuld katusel ja isegi ülevaatuselt läksin läbi kuni Sauel, mingi politseireidi käigus, mind rajalt maha võeti. Kordusülevaatus ning päris kopsakas rahatrahv panid mind uurima nii liiklus- kui ka euroseadusi. Soovitan soojalt http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=13831&start=45
5065126
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

:) Mul ei ole vaja seadusi üle lugeda, ma ise mõned aastad liikluses töötanud mõned aastad, aga ajab ikka hinge täis küll, kui swenssonid võivad sõita, 3 lisakat ees, milledest keskmine punkt ja meie ei või. Pergela 8) . Samas kui sul on juba 2 lisa kauget ees, siis võib 2 veel panna, märgu tuledeks, ja nende lüliti peab olema mitte fikseeruv, ehk nii kaua, kui näppu peal hoiad, tuled põlevad. Seega saab kasutada küll ees nelja lisa kauget. Lisaks ühele paarile põhi kaugetele. Mõni aasta tagasi võis nii :)
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

alver1 kirjutas:Ma sõitsin ka neli tuld katusel ja isegi ülevaatuselt läksin läbi kuni Sauel, mingi politseireidi käigus, mind rajalt maha võeti. Kordusülevaatus ning päris kopsakas rahatrahv panid mind uurima nii liiklus- kui ka euroseadusi. Soovitan soojalt http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=13831&start=45
Siin pole muud, kui tuleb katusel olevad kaugtuled asendada töötulede markeeringut kandvate tuledega ja panna ilusti eraldi lülitite alla.

Teine varinat on nand tavaliikluses kinni katta ja katted eemaldada metsa/maastikule minnes.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Seega 1:0 meie kasuks :-)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

See 1:0 on seoses asukohaga. Muudes tingimustes peab ikkagi järgima seadusi - võimsus, arv ja lülitused. Kuid jah, sai nati selgust selles teemas.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LittleSuzi kirjutas:See 1:0 on seoses asukohaga. Muudes tingimustes peab ikkagi järgima seadusi - võimsus, arv ja lülitused. Kuid jah, sai nati selgust selles teemas.
Aga tulede katusele paigutamise üle vaidlus ongi peamine olnud. Kontrollarvude osas on seadus alati ühtselt selge olnud.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
toilu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 250
Liitunud: E Juul 24, 2006 21:18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas toilu »

ok mul pole küll LR aga Terracanil olid olemas A-raud koos okste trossidega + veel katusel tuled ja taga kah veel lisa tuled.

Politseid see eriti ei huvitanud, kuna mul käi ülevaatusel kah ja seal ainuke tingimus mis öeldi ,et neid peab välja lülitada saama.

Ma ei tea kas see aitab aga loodan ,et väike abi ikke.
Metsas näme rsk!
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Kui mu mälu ei peta siis direktiivid lubavad katusele paigaldada nn. töötulesid kuid nende klaasid peavad olema vastava märkega. Lisaks sellele peavad katusel asetsevad töötuled lülituma sõltumatult ja märgistatud lüliti abil. Märgistatud selles mõttes, et peab olema aru saada kas nad on sisse lülitatud või ei.
Sellega seoses pean ka oma katusetuled natsa ümber tegema, nii lülituse kui ka klaaside koha pealt.

Kaugtuledena võib korraga töötada max 4 tuld, kõigi kaugtulede võimsusarvu summa võib olla max 75.

Seejuures tuleb meeles pidada, et peal olevad tule katted ei tähenda seda, et võid suurema võimusega või suuremat kogust kaugtulesid külge riputada.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

LoJack kirjutas:Kui mu mälu ei peta siis direktiivid lubavad katusele paigaldada nn. töötulesid kuid nende klaasid peavad olema vastava märkega. Lisaks sellele peavad katusel asetsevad töötuled lülituma sõltumatult ja märgistatud lüliti abil. Märgistatud selles mõttes, et peab olema aru saada kas nad on sisse lülitatud või ei.
Sellega seoses pean ka oma katusetuled natsa ümber tegema, nii lülituse kui ka klaaside koha pealt.

Kaugtuledena võib korraga töötada max 4 tuld, kõigi kaugtulede võimsusarvu summa võib olla max 75.

Seejuures tuleb meeles pidada, et peal olevad tule katted ei tähenda seda, et võid suurema võimusega või suuremat kogust kaugtulesid külge riputada.
Nagu lugesin seadusest ning mida kinnitas ka ARKi spetsialist - paigaldus asukoht ei ole limiteeritud. Samuti ei ole ju keelatud kaugtulesid katusele paigaldada. Peamine ongi nende arv, võimsus ja lülitatavus.
Vasta

Mine “ARK- terve mõistus majast lahkunud!”