EU liikmesriigi registris oleva veesõiduki regamine Eestis

... kuid samahästi võiks alafoorumi nimi olla ka "kohe näha, et vanad sõbrad" või "Land Rover'ite uskumatud seiklused ARKis"

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
Valge Hiir
Fire Control
Fire Control
Postitusi: 704
Liitunud: E Okt 24, 2005 09:10
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

EU liikmesriigi registris oleva veesõiduki regamine Eestis

Postitus Postitas Valge Hiir »

Vahendan tuttava-tuttava (kelle kõrvu on jõudnud meie "haridusprogramm" ARK'is) muret.
Ehk on kellelgi mõni konkreetne näpunäide mure lahendamiseks.


Tere.

Panen siis lühikese kokkuvõtte kadalipust mida Eesti ARK tänaseks on mulle põhjustanud
Kogu lugu sai alguse sellest, et hakkas silma üks Leedu paat ja kuna paat on Vene päritolu sai helistatud nii ARK infoliini kui ka tolli, et uurida kas ja mis tingimustel on võimalik antud komplekt Eestis arvele saada. Tollis probleeme ei olnud ja ARK infost öeldi, et kui paat tuleb Euroliidust ja on seal arvel siis meil registreerimisega ja arvele võtmisega probleeme ei tule. Saigi paat ostetud ja mindud Tartu ARKi kus hakkasid jamad kohe pihta. Kohalikud mehed ei leidnud üles paadi kere numbrit (peidus mootori taga silindri all) ja tootjaplaadil puudus CE märk. Antigi välja akt kus kirjutati, et puudu CE tähis ja kere vin kood. Kood on olemas, aga see ei ole standartne nagu nõutud EL-s ning nüüd arvuti ''ei laskvat'' asja registreerida...Kui küsisin infoliini kohta ja viitasin sellele, et kuidas saab olla ARK-l infoliin kes oma sõnade eest ei vastuta, öeldi, et see sisse ostetud teenus ja ei nemad tea - arvele ei saa ja kõik (Tallinnas kui teist korda läksin pandi veel kild, et arvele ei saa ja müügu ma see Venemaale...). Ühesõnaga olengi nüüd lahtise küna ees, et kuidas edasi minna. Olen paari tuttava käest uurinud kel tutvusi ARK-s, et nüüd asi keeruline kuna Tartus rikuti selle paadi registreerimiseks ajalugu ära... Rääkisin ka Leedu müüjaga kelle tuttav kohalikus registris teadvat, et kui paat on 5a olnud EL-s arvel siis ei tohtivat arvele võtmisega üldse enam muret olla, aga kas see nii on ja kas selle kohta seaduses ka viide mina ei tea. Naljakas jah ongi see , et tunda, et Eesti seadused on ülimad EL omadest ja mujal riigis arvel olnud asju lihtsalt mingi märgi puudumise tõttu arvele ei saa ja kõik...hakka või...
Kehv lugu on aga selles, et kui seda arvele, et saa siis müük praktiliselt võimatu, sest venes need paadid teise hinnaga ja EL maades registreerimse tõttu vaevalt et keegi ostab, seega PEAB ARVELE SAAMA. Kui on häid mõtteid või ideid siis palun aidata, sest plaan oli paat liisingule müüa aga nüüd rahad kinni ja jama kui palju...

Panin kaasa ka ostu-müügi dokumendid, passi ja registreerimiseelse ülevaatuse akti.

Käru mure loodame, et laheneb, aga seal kah ARK üllatas täiega seega sellest hetkel ei kirjuta...

Lugupidamisega
Veikko
52 60 768


Tekstis viidatud dokumentide koopiad on minu käes.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Land Rover Series I 107 '55 "RUDY" + Bantam T3 '54
Land Rover 110 FC '67 "Fire Control"
Land Rover Series III 109 '81 "Röve Rover"+ GMC M101
Land Rover 110 V8 '84 "Sotilaspoliisi" + 2xGAZ 704
Pilt
Vasta

Mine “ARK- terve mõistus majast lahkunud!”