2010 Sport. Tugev vibra?

Kui on mured 2005- 2014a. RR Sport I (L320) ja 2014-... a. RR Sport II (L494) mudelitega.

Moderaatorid: inseneer, landy

odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

2010 Sport. Tugev vibra?

Postitus Postitas odiar »

Tere

Kirjutan oma murest kuna endal mõistus otsas. Vb kellegil lahendus varnast võtta!

Mure siis selline sai toodud endale 2010a. sport. Treilalt maha ajased ja sõites hakkas kohe auto imelikult käituma, sõitsin 10km/h ja auto vappus sujuvalt küljeslt küljele. Hommikul teel remondimehe juurde hakkas 60km/h auto koledalt vibreerima selline tunne, et tagumised rattad tuleks alt kohe kohe ära. Kinnitati, et tegu on kastiga 110% Vahetasin ära kasti õli koos filtriga(käike vahetab ja kas toimateb ilusti,Ühe korra visaks lampi gearbox fault ja ei lasknud panna sisse käiku uuesti käivitades kõik korras). Ei miskit! Aga imelik on see kui väriseb siis väriseb oma värisemise ära ja vaikus kui iga päev sõidad on kõik praktiliselt ok.

Siis seisis 2 päeva ja sõitma minnes hakkas esialgu hästi vaiksellt vibreerima. Kuni ma kiirust tõstsin jälle 50-70km/h ja läks jälle põrgu lahti hirmuga jätsin auto seisma peale seda sisma jätmis teeäärde ilma, et ma moto oleks välja suretanud hakkas vibra õrnalt kaduma. Sõidab jälle nagu oleks kõik ok.

Töömees pakkus, et asi võiks olla Kardaani tagumises ristis ( Kardaan remondis kuna rist oli läbi aga Kardaanimees väidab, et siis kui oleks asi Kardaanis oleks mure pidev).
pakuti veel, et äkki jääb rist kinni mingis asendis ja hakkab tagasilda väänama selleks ka vaikse hoopealt silmaga väliselt nähtav auto vappumine.

Ise olen mõelnud kui gardaan korda saab ja asi jätkub siis kas probleem võib olla taga diffris või mingis silla luku süsteemis anduri näol või hoopis kuskil plokis.

Panin ka tähele, et auto on käinud kuskil mudasema koha peal sõitmas sest põhjaall on palju savi ja muda ( selleks ka arvati, et Kardaanis võib olla asi rist kuiv ja jääb kinni).

Palun kui kellegil on olnud sama mure või teab mis võik järgmisena ette võtta siis kirjutage mulle! Privaat sõnumis saadan ka hea meelega oma nr-i kui keegi tahab telefoni teel abi osutada või midagi täpsustuseks küsida : :wink: . Iga tarkus teretulnud!

Lihtsalt vaimuhaige tunne tuleb peale kui käid ja räägid ja kui keegi teine proovib kõik oleks kui uus :(
Viimati muutis odiar, K Aug 24, 2016 12:28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Palju lihtsam oleks aidata, kui profiilis oleks ära näidatud kus maailma otsas omanik koos autoga asub.
Esmalt tuleks probleemi ikkagi kardaanist otsida.

Kas autole siis ostueelset ülevaatust LR spetsialistide juures ei tehtudki?

P.S. Kardaan on üsn tugev asi ja kirjutatakse "k"-ga!
http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi ... =M&O=0&E=0
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Auto ostueelne kontroll oli ainult vin-põhine esinduses ja auto toodi saksast ilma, et oleksin autot enne näinud. Selleks ka selline asi. Auto müüja ütles, et topcar nagu neil türklastel ikka seal saksas.
Aga kui kardaan on korras ja alla pandud ja mure ikka ei lahene mida tuleks vaadata või kust ja kellelt saaks abi? Kes teab nende autode hingeelu hästi?
Kardaani kohapealt minu aps.
Kasutaja avatar
imedepõld
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 857
Liitunud: K Juun 05, 2013 20:40
Asukoht: Harjumaa, Rae vald
Kontakt:

Postitus Postitas imedepõld »

LR hingeelu teavad need firmad:
http://www.landroverclub.ee/foorum/index.php?c=10

Kardaan ikka balansis on?

Järgmisena võiks süüdistada kõikli muid veermiku osi järgemööda.
Sellist viga keerukas läbi e-keskkonna diagnoosida. Peaks oma silmaga nägema-käega katsuma.

P.S. Mis mootoriga masin?
Imedepõld Grupp
Kollektiivsed kogemused Land Roveritega aastast 1996.
Inseneri Auto OÜ
info@imedepold.ee +372 56063006 (E-R 9:00-18:00)
https://www.facebook.com/imedepold.ee

MTÜ Tehnikaspordiklubi "Imedepõld"
klubi@imdepold.ee
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Auto moto 3.0 diisel 180kw
Täna õhtul peaks teada saama kas on balansis või mitte aga rist oli küll halvas seisus. Aga eks näis.
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Nii panime kardaani alla rist vahetatud ja läksime sõitma.
Andis kohe tunda täpselt sama asi värises ja õõtsus küljelt küljele. Kiirust tõstes läks asi aina hullemaks. Sõitsin kokku mõne kilomeetri ja hakkas aina see värin vähenema. Lõpuks juba jälle nagu uus. Värin 60km/h on ilkka terav ja tugev. Kui rihma peal poleks viskaks autost välja.
Sillad kontrollitud ja ei leitud ühtegi puksi mis oleks läbi.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Aga esimene kardaan?
Kui võimalik tõstke auto maast lahti ja proovige kas rattad õhus ka vibra tekib?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Homme võtan alt ja lasen üle vaadata.

Kas kasti turbiin ei või olla katki? Kuna sõites natukene aega hakkab jälle asi toimima?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Turbiin ja flexplate problöeemid käisid ka pest läbi, kuid hea kolleeg ja ülemaus arasa, et need ei lähe sümptomitega hästi kokku.
E-kanalite kudu ikkagi jube keeruaks viga diagnoosida. Soovitaks ähimaase LR spetsialiseeritud töökotta toimetda diagnostikasse. (Näiteks Tartus).
Hoiad aega, närve ja raha kokku katse-eksitus ,eetodite pealat.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Tahtsin küsida veel sellist asja kui tõstan kõik rattad üles ja panen vaba peale ja võtan maha käsipiduri- miks ei käi tagumised rattad vabalt ringi parem ratas veits vabamalt ja vasak suht kinni nagu oleks peal käsipidur? Esimesed käivad ringi vabalt! Kas see on okei?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Erinevad võimalused - pidurid kinni, ketyas kõvere , lagger otsas, jne.
Viia auto mõne LR spetialisti juure, muidu ravime seda siin neti teel veel kuua aega.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Kas tallinnas on võimalik ta esmasp. Kellegi kätte anda? Tooks hea meelega. Palun soovita kelle juurde minna?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

odiar kirjutas:Kas tallinnas on võimalik ta esmasp. Kellegi kätte anda? Tooks hea meelega. Palun soovita kelle juurde minna?
Imedepõld võtab vastu (ruumi on), kuid töösse minekut peab pikalt ootama. Ka LR Pesas on parajalt pikad järjekorrad ning ooteplats üsna ahtake.
Viimati muutis landy, N Aug 25, 2016 12:39, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Allu666
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 38
Liitunud: R Nov 22, 2013 18:09

Postitus Postitas Allu666 »

Olen ka turbiini vahetanud. Katkisena tegi ka vibratsiooni aga teatud väände momendil aga kui gaasi pedaali natuke maha lasid kadus vibratsioon ära. Põhiline vibratsioon tekkis kiirendades näiteks 80-120-ni madalama käiguga (mäkke) oli vibratsioon kindel. Katkine turbiin kõigutas ka pöördeid tahoka peal, näiteks sõitsid 100 km h püsikiiruse hoidjaga siis tahhomeetri peal pöörded kõikusid 1900-1700 p/min vahel.
odiar
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 15
Liitunud: K Aug 24, 2016 09:04
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas odiar »

Viisin auto tartu ja võetakse järgmine nädal ette eks siis näis milles probleem. Kirjutan ka siia- kui see pole firma saladus. :wink:
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Range Rover Sport I ja II”