Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Safarid, matkad, võistlused.

Moderaatorid: landy, inseneer

Vasta
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 131
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Postitus Postitas Erik256 »

Tere

Mõtlesin, et lisan siia ülevaate Leedu Land Roveri klubi ürituse külastamisest. Nimelt torkas augusti lõpus Facebookis silma kutse Leedu Land Roveri klubi üritusele. Tuleb tunnistada, et mina isiklikult olin sellest üpris üllatunud, kuna Eesti klubi juubeliüritust planeerides otsisime me tikutulega kontakti lähiriikide klubidega, et neid juubeliüritusele kaasata ning siis ei õnnestunud eriti kedagi leida. Nüüd aga tuli välja, et Leedus on täitsa toimiv ja elujõuline klubi!

Mis siis ikka. Kuna patt oleks nii lähedal toimuvat Land Roveri üritust ignoreerida sai võetud nõuks osaleda. Delegatsioon oli kaheliikmeline, mina ja kaasmargihuviline Marius ning sõiduvahendiks tema palju reisinud Defender. Kuna Mariusel on Leeduga ka teatav perekondlik suhe siis eeldasin, et see tuleb organisatoorsetes küsimustes kasuks ja nii see ka oli. Registreerimiseks kirjutasime inglise keeles kuulutuses märgitud e-posti aadressile ja sealt laekus mõne päeva pärast Google Translate stiilis vastus viitega registreerimisankeedile ja programmile (kõik Leedu keeles). Meeskonnakaaslase abiga õnnestus tekst dešifreerida ning registreerimine ära teha. Osalemistasu oli 100€, mis jagunes 70€ auto ja 15€ inimese peale. Seega üldjoontes võrdväärne Eesti klubi ürituste tasuga.

Programmi kohaselt oli tegu kahepäevase üritusega. Laupäeval mingit laadi sõit ja pühapäeval seltskondlik tegevus. Laekusime Leetu reede õhtul ning start oli järgmise päeva hommikul Vilniuse Land Roveri esinduse eest. Kohale jõudes võeti meid sõbralikult vastu ning ilmnes, et oleme esimesed Eestlased Leedu klubi üritusel. Siiski ei olnud me ainuke Eesti numbritega auto. Nimelt oli Eesti Inchcape-st kohale toodud kasumiseks/proovimiseks uus Defender 90, mis kulges kaasas kogu ürituse aja. Üldse tundus, et Leedu klubil on kohaliku esindusega üpris tihedad sidemed ja esindus on klubi üritustesse alati kaasatud.

Peale tervitusi ja nännikotti üleandmist tehti põgus instruktaaž, mille järel ilmnes, et sõidu näol on tegemist pm. autoorienteerumisega. Punktide leidmine oli aga üpris üllatavalt korraldatud. Nimelt käis see Google Maps’i abil. Punkti kirjelduses oli toodud kas kohanimi või koordinaat, mis tuli muutmata kujul Google Maps’i sisestada ja seejärel kuvati punkt. Kohale jõudes tuli tuvastada objekti kohta mingi asjaolu a-la mitu akent, trepiastet vms. Vastused olid seega numbrilised ning kogudes kokku kõik numbrid, tuli sooritada juhises kirjeldatud aritmeetiline tehe, mille tulemusena saadud arv tuli SMS’i teel korraldajale saata. Kõik see pidi jääma kontrollaja sisse ja võitis see, kes esimesena õige numbri saatis. Siit tuleneb ka ainuke kriitika ürituse aadressil, nimelt tuli läbida absoluutselt kõik punktid, et saada kokku vajalikud arvud tehte sooritamiseks. Google algoritmi eripärade tõttu läks meil paari punkti jõudmisega rohkem aega ja meie kontrollaja sisse ei mahtunud (puudu jäi 2 punkti). See kõik ei olnud aga loomulikult mingi traagika, sest sõit oli huvitav ja näha sai erinevaid huvitavaid kohti, mida ise ei oleks ilmselt otsida osanud. Kõige meeldejäävam oli Nerise jõe ületamine Kavastu parvele sarnase veesõidukiga. Leedulaste sõnul on see Baltikumis ainuke. Eestlaste protesti peale selle väite kohta selgitati, et erinevalt Kavastu parvest ei ole see kallastega ühendatud mitte veealuse ketiga vaid õhukaabliga ning, et praam liigub üksnes veevoolu mõjul, st. parvemees ei pidanud selle liigutamiseks mingit vänta keerama. Muidu täpselt nagu Kavastu parv. Võtis peale 2 autot korraga. Orienteerumise trass oli umbes 300km pikk ja kulges peamiselt mööda asfaldit või kruusa. Off-roadi oli väga vähe.

Ööbimine ja seltskondlik üritus toimus pm. põllu peal. Osalt oli see vist tingitud ka kohalikest Covid reeglitest, kuna tundus, et majutusasutused ei toiminud päris tavapärasel režiimil. Igaüks ööbis oma telgis aga meelehutuseks oli kohale toodud kümblustünn, tünnisaun ja sööki valmistas catering. Samuti oli tagatud WC teisaldatavate putkade näol. Enne õhtusööki viidi läbi autasustamine ning tundus, et vist kõikidele osalejatele oli mõeldud välja mingi põhjus meene andmiseks, olenemata tema tulemusest orienteerumisel. Nagu mainitud siis kõik toimus välitingimustes. Õhtu kulmineerus lõkke ümber laule lauldes, mida kureeris ja saatis kitarriga keegi kohalik kultuuritegelane aga tema täpne staatus jäi meile kahjuks müsteeriumiks. Viimane oli muidugi väga meeleolukas aga seda toetas ilmselt ka Leedukate natuke temperamentsem iseloom. Ei kujuta ette, et Eestis oleks võimalik kõik osalejad saada kokku lõkke äärde laulma. Suhtlemine käis Inglise keeles, mis oli minu jaoks positiivne üllatus, kuna varasema kogemuse pinnalt tundus mulle, et leedukad eelistavad pigem Vene keelt, mida jälle mina väga hästi ei oska. Isegi minu meeskonnakaaslasega, kes iseenesest räägib Leedu keelt, suhtluses mindi kiiresti üle Inglise keelele. Järgmise päeva hommikul oli hommikusöök ja seejärel oli kavas umbes kolmetunnine kajakisõit. Viimasest siiski loobusime, kuna meid ootas ees tagasisõit Eestisse.

Kokkuvõttes tore üritus. Sai sobitatud uusi tutvusi Land Roveri kogukonnas ning veeta mõnusalt aega. Sain aru, et selline üritus on Leedu klubil regulaarselt kavas igal aastal ning arvestades, et sinna on Eestist ikkagi suhteliselt lihtne minna, kutsun ülesse järgmine aasta osalema ka teistel. Samuti ootame Leedust vastukülastust.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pilte Leedu klubi Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/pg/LandRoverFu ... e_internal
Viimati muutis Erik256, K Sept 29, 2021 18:52, muudetud 1 kord kokku.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 515
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Postitus Postitas DreamWalker »

Kõlab muhedalt (Y)
2001a Discovery 2 TD5 - "Lännu" - https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =17&t=7079
Where comfortzone ends - adventure begins!
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 9796
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Postitus Postitas landy »

Kutseid Leedu üritustel osalemiseks on tulnud aastate jooksul korduvalt. 4..5 aastat tagasi oli isegi plaan minna, aga tuli midagi vahele ja jäi toona ära. Enne seda oli 2013 ka plaanid õhus https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... nia#p27041
Pealegi on neil suurem üristus alati sügistei ja kuna ilmad on heitlikud ning sügistalvist telekimisvarustust pole, oleks see olnud ka veidi ebamugav.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 131
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Postitus Postitas Erik256 »

No vot. Mina liitusin foorumiga 2014. Seega eelnevad algatused Leetu minemiseks olid enne minu ajaarvamist.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
Kasutaja avatar
vaimel
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 19
Liitunud: N Nov 07, 2019 21:14
Asukoht: Viimsi

Re: Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Postitus Postitas vaimel »

Tundub väga fun ning tulevaste ekspeditsioonide planeerimisel võib minu osalusega arvestada kui ajad vähegi sobivad. :D
Eestlaste lauluoskusest lõkke ümber nägin äsja ühte videot Mustjõe maastikusõidualalt ... oli ka üsnagi temperamentne.
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 131
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: Land Rover Fun Festival 2021 ülevaade

Postitus Postitas Erik256 »

2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
Vasta