Discovery 1 ga Gruusiasse

Safarid, matkad, võistlused.

Moderaatorid: inseneer, landy

Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas landy »

Jopinto kirjutas: Küsimus, et kuidas kütusepaak küljes püsib, ma altpoolt ei leia miskit vitsa, üks aint üleval pool :D
Kas kellelgi on miskit metallist paagi kaitset, kasvõi laenata, et saan samasuguse välja painutada?
Hoiavad vaid vitsad, kui need või kinnitused läbi ussistavad, hakkab paak oma elu elama. Eemine aasta sõitsin ca kuua aega (ülevaatuse lõpuni) ringi ühe ära , mädanenud raamiga ja lammutusse tulnud masinaga, millel pidnin kahe koorma rihamaga paagia alla tõmba ,et ära ei kaoks. :o

Piduritest ka- Disco eripäraks on see, et sisemised klotsid kuluvad kõvasti kiiremini, kui välimised, seega kui mägedesse asja,siis võta kas teine komplekt ( tagumisi) klotsie kaasa või vaheta poole reisi pealt siemised ja välimised omvahel ära
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas Jopinto »

Nii natuke aega jälle mööda läinud ja vahepeal on külge saanud ka snorkel, kõik silla puksid vahetasin ära uute kummikate vastu, kuidagi käsi ei tõusnud polüde poole. OEM klasis puksid asemel. Esimene stabika sjääb koju riiulisse, tagumisele panin ka uued puksid ja stabika otsad. A- raamile uued puksid, sinna sai treitud uued poldid, kuid plaan ikkagi õiged tellida. Joindi panin siis ka juba Lemifölderi tootja oma. Uued raamipuksid on veel karbis, näpud sügelema hakkavad siis viskan need ka ümber.

Vahepeal tegin veel mürasummutuse autole, julgen väita, et maantemüra salongis enam ei ole, foori taga seistes on mootori müra asendunud häiriva vibraga, kiirendades muidugi kosta aga muidu rehvi jms müra salongis puudub.

Ratta laagrid on ka olemas, hetkel ei tea veel kas need ära vahetada ja vanad igaksjuhuks kaasa võtta või mitte vahetada ja uued kaasa tirida. Ilmselt lähen vanade laagritega, tunduvad et on okeid.

Voodi sai ka autos valmis, ilmselt olete juba Facebooki vahendusel näinud ja suures plaanis nagu polegi midagi, mis reisu takistaks. Juulis hakkan tagumist stanget keevitama, Imedepõllult saab küljetuled kus suunad sees, siis stangest kaotan tuled ära, tuleb ratta hoidja ja kõrvale tõenäoliselt ka kanistrile koht.

Ehk kellelgi on siinkohal Hi-Lifti pakkuda, kasvõi laenuks, et ratta taha õige kinnitus valmis teha?

Siis alustasin mingi jutu joruga ka: https://gruusia2018.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ja eelmisest reisist sarnane asi: https://gruusia2013a.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lisaks ehk leidub siin ehk mõni Tallinnas olev erapooletu ja kogemsutega Discovery 1 automaatkastiga variandi omanik. (Juulis liigun sellega Lõuna Osariikidesse).

Sõidaks natsa mu masinaga, et kas kuuleb/tunneb miskeid ebakõlasid käiguvahetuses, kiirenduses jms. Mul see esimene Land Rover, et ei oska veel persekaudu hinnata seda värgendust.
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas Jopinto »

Pilt
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas DreamWalker »

Jõudu ja jaksu vahval üritusel - loen/jälgin huviga.

Loodame et tehnika alt ei vea (suuresti) :twisted:

Kindlasti tahaks ise ka samat sorti ürituse kunagi ette võtta kui rahakott/aeg lubab :)

Muhedaid seiklusi ja muretuid kilomeetreid :)))
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas landy »

Kui Imedepõllule tuled kauba jäegi, siis küsi näha üht kunagi Maroko reisi jaosk ehitaudud Disco I matmakat, mis meie juures mootori vahetust ootab. Äkki saad mineid ideid sealat veel juurde.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
DreamWalker
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 557
Liitunud: L Juun 03, 2017 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas DreamWalker »

landy kirjutas:Kui Imedepõllule tuled kauba jäegi, siis küsi näha üht kunagi Maroko reisi jaosk ehitaudud Disco I matmakat, mis meie juures mootori vahetust ootab. Äkki saad mineid ideid sealat veel juurde.
Äkki küsida omanikult luba - teha pilte ja sheerida siia foorumisse? Ideed on alati teretulnud.

Isegi vaatan seda "matkavoodi/panipaiga" puidukonstruktsiooni ja "ila tilgub"....

Rahakott katusetelgile peale ei hakka kuidagi - peaks "säästu" variandina äkki ka voodi kuuti ehitama.... mõtlen.

Sorri Offtopic :roll:
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas landy »

Äkki küsida omanikult luba - teha pilte ja sheerida siia foorumisse? Ideed on alati teretulnud.
Isegi vaatan seda "matkavoodi/panipaiga" puidukonstruktsiooni ja "ila tilgub"....
Rahakott katusetelgile peale ei hakka kuidagi - peaks "säästu" variandina äkki ka voodi kuuti ehitama.... mõtlen.
Pole probleemi, autoomanikuks ongi hetkel Imedepõld (inseneer). ;-)
Tõsi eelmine omanik on sealt peale mootori kustumist väärtuslikuma matakakraami enne müüki maha keeranud, kuid kontsepstioon ja paljud asjalikud ümberehitused on alales ja veel sllel suvel taastakse see täisfunktsionaalseks matkautoks, sest Inseneeril sellega üks reis plaanis teha. Peale seda on võimalik,et läheb müüki.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas Jopinto »

DreamWalker kirjutas:
landy kirjutas:Kui Imedepõllule tuled kauba jäegi, siis küsi näha üht kunagi Maroko reisi jaosk ehitaudud Disco I matmakat, mis meie juures mootori vahetust ootab. Äkki saad mineid ideid sealat veel juurde.
Äkki küsida omanikult luba - teha pilte ja sheerida siia foorumisse? Ideed on alati teretulnud.

Isegi vaatan seda "matkavoodi/panipaiga" puidukonstruktsiooni ja "ila tilgub"....

Rahakott katusetelgile peale ei hakka kuidagi - peaks "säästu" variandina äkki ka voodi kuuti ehitama.... mõtlen.

Sorri Offtopic :roll:
Autos sees on oluliselt mugavam magada kui katusel. Arvestades Eesti mõnusat suusailma koguaeg. Eriti kui veel salongi webasto läbi regulaatori vahel on. Tuba soe ja kuiv. Eriti talvel :D
Sellise panipaik voodi tegemine pole eriline kunst mul tegi selle keeruliseks lisa kõlari vajadus, sest pold nõus loobuma ei voodi laiusest ega panipaiga ruumist. Õnneks leidus järelturult slim element, vaid 7cm sügav ja Mööblispets leidis ka lahenduse. Kaotasin vaid 1cm voodi laiusest kõlari juures. Korralik kvaliteetne heli müravabas autos aitab palju mõnusamalt pikki vahemaid kulgeda ja parandab ka eriti talvisel ajal igast kahtlaseid helisid veermikus :D
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas Jopinto »

landy kirjutas:Kui Imedepõllule tuled kauba jäegi, siis küsi näha üht kunagi Maroko reisi jaosk ehitaudud Disco I matmakat, mis meie juures mootori vahetust ootab. Äkki saad mineid ideid sealat veel juurde.
Ma heameelega tuleks tuledele järgi ümber nurga su kodu ette. Imedepõllule tööajal kesklinnast tulemine pole mul eriti variant kahjuks.
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas Jopinto »

Ma avastasin ühe huvitava reisiplogi keskkonna Polarsteps.
Katsun sinna hakata igapäevaselt muljeid vahendama, tehtud elu ikka väga hõlbuks ja tekib ka jäljerida kaardile. Kel suurem huvi saab followida ja kursis olla. Selleks küll vaja sinna konto luua aga see käib suht lihtsalt, sing up with facebook ja ongi olemas. Igatahes, kes jälgida soovib siis leiab sealt ka paar vanemat sõitu.

https://www.polarsteps.com/MargoHanni" onclick="window.open(this.href);return false; 8)
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
Kasutaja avatar
Jopinto
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 37
Liitunud: T Veebr 20, 2018 17:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 1 ga Gruusiasse

Postitus Postitas Jopinto »

Niisiis reis hakkab lõpule jõudma. Hetkel veel Poolas Warzavi lähedal aga plaan homme koju sõita. Kes blogi pole lugend siis Disco vastupidavusest viimased 6700km üli halbu teid. Millest viimased 1300 olid läbi Ukraina. Vot nii kohutavaid teid ma pole veel kuskil kogend ja nii pikalt, et ma olen väga üllatunud, et mul auto üldse veel ühes tükis on. Aga asjast siis ka. Mägedes sõittes sattus nii, et termostaat jooksis kinni ja mootor läks kuumaks. Kahjuks mootori temp andur vastavat muret ei kajastand ja seetõttu läks katki termostaadi täite kork ja jahutusvedelik ühendus mägijõgedega. Õnneks sai see kork asendatud auto tõmbe aasaga ja sai mägedest alla. Kohalikud LR klubi rahvas suunas esimesse toru poodi, kust sai 1/5 tolli toru pimeda korgi ette ja asi sellega ununes. Termostaadi viskasin ka mägedes vahelt ära. Nädal hiljem tekkis natsa vastik krigisev heli ja seda põhjustas esimese amordi alumise puksi metall kauss, mis oli läbi mutri tuld ja hõõrus sinna vastu. Ja rohkem vigu selle ütleks et isegi väga karmi maastikuga ei tekkinudki. Poola jõudes andsin auto kohalikele Land Roveri fanattidele päevaks ja täna siis toodi see tagasi. Uus originaal termostaat, uued täite korgid ja kõik temp andurid. Amordi puksid pandi uued ja kuna mu rool pold enam esimeses nooruses siis auto sai ka uuema väärse rooli külge. Kõige kurvem, et raha vastu ei võetud vaid pidin loovutama mõned sprotid ja Vana Tallinna. Peaks ütema, et see Land Roveri rahavas on ikka imelik rahvas kûll. Aaa ja vedrustusest. Autol on 2 tolline Britbarti cellyral dynamics tõste sari, medium duty. Ja kurat kui mõnus asi see on. Ma sain Koni usust kaunis esimese päevaga üle. Parim vedrustus ever mida ma kasutand olen. Kaua see kestab ma ei tea, hetkel miskit 10 000 km on saand sõita aga isegi kui peaks iga aasta vahetama seda siis suva. Niiet kolme käega soovitan, kes oma pead vaevab vedrustuse teemal. :idea:
Kui uued rehvid, siis ikka Rehviparadiis!
Vasta