Jõuetu

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Uustulnukas
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 3
Liitunud: T Aug 28, 2018 21:47

Jõuetu

Postitus Postitas Uustulnukas »

Tere kas kellegil on kogemusi sellega et td5 102 kw mootor on jõuetu arvuti viga ei näita aga edasi ei lähe masin ja nüüd viimane proov hakkas ka jõnksutama
Kui kellegil kogemusi palun jagage mõistus koos
Auto oli seisnud pikalt
Aga kõik asjad sai puhastatud ja tehtud ja üle käidud
Apsull kõik puhastatud ja puhtaks pestud
Aga masin edasi ei lähe
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 148
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: Jõuetu

Postitus Postitas Erik256 »

Paagisisene kütusepump, sellel on vist kõrg- ja madalsurve osa. Ühe osa rikke korral võib auto käivituda ja sõita, kuid ilmnevad sinu kirjeldatud sümptomid. Kui auto pikalt seisnud siis võib kasvõi kütusefilter umbes olla. Siis loomulikult MAF ja MAP andurid. Need võivad küll puhtad olla aga sellegipoolest mitte töötada. Turbo wastegate kontrollklapp. Kõik need asjad võivad, kuid ei pruugi viga ajusse jätta. MAF ja MAP andurite korrasolekut peaks saama nö. live dataga vaadata. Samuti võib proovida need lahti ühendada, kui auto sõidab siis paremini on viga nendes. Lahti ühendatult kasutab ECU nö. eelsalvestatud andmeid ja ei arvesta nimetatud anduritelt tulevat infot. Mis diagnostikasedet kasutati. Universaalsed diagnostikaseadmed ei anna Land Roveritel usaldusväärset infot.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
slauri
Unistan offroadist!
Postitusi: 63
Liitunud: R Mär 23, 2007 20:34
Asukoht: Harjumaa,Lääne-Virumaa

Re: Jõuetu

Postitus Postitas slauri »

Tere!

Mul tekkis jõuetus sellise mootoriga Disco- ga.
Siis oli jama tekitajaks turbo lõdvik. Kui lõhe lõdvikus läks suuremaks, tekkis auto taha ka korralik tahmapilv.
Kusjuures alguses lõdviku katsumisega viga ei tuvastatutki. Katki oli altpoolt, kuhu üht-äkki Inseneri sõrmed sattusid.
SÕITJA - lihtsalt SÕITJA
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jõuetu

Postitus Postitas landy »

slauri kirjutas:Tere!

Mul tekkis jõuetus sellise mootoriga Disco- ga.
Siis oli jama tekitajaks turbo lõdvik. Kui lõhe lõdvikus läks suuremaks, tekkis auto taha ka korralik tahmapilv.
Kusjuures alguses lõdviku katsumisega viga ei tuvastatutki. Katki oli altpoolt, kuhu üht-äkki Inseneri sõrmed sattusid.
Märkus igati asjakohane. Turbo lõdviku siseseinte vigastused/karavsus võivad tõesti probleemiks olla. Tavaolekus neid vigastusi tuvastada üsna raske ja avalduvad vaid rõhu all.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Re: Jõuetu

Postitus Postitas totu »

Turbo lõdviku lekke koha võtab õliseks ja kõrv kuuleb ära.
PS: Kunagi, mingid lollid leiutasid kirjavahemärgid ja siiani on komme neid kasutada, muudavad teksti sisu arusaadavaks, esimese lugemisega. Konkreetse mure korral peab iga lugeja need sinna ise paigutama (mõttes) ja see on tüütu.
Raud on tore.
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Re: Jõuetu

Postitus Postitas totu »

OK, seekord teen selle ise ära:
Uustulnukas kirjutas:Tere kas kellegil on kogemusi sellega, et td5 102 kw mootor on jõuetu arvuti viga? ei näita aga edasi ei lähe. masin ja nüüd? viimane proov hakkas ka jõnksutama.
Kui kellegil kogemusi palun jagage mõistus, koos?
Auto oli, seisnud pikalt.
Aga kõik asjad sai puhastatud ja tehtud ja üle käidud.
Apsull kõik puhastatud ja puhtaks pestud.
Aga masin edasi ei lähe?
Raud on tore.
Rremo
Land Rover-mu uus armastus!
Postitusi: 2
Liitunud: E Dets 21, 2020 17:05
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Jõuetu

Postitus Postitas Rremo »

Mul oli siin ükspäev Discovery 3-ga selline jõuetu olukord, kus hakkasin parajasti möödasõitu tegema, andsin gaasi, vahetas käigu alla aga edasiminek oli ikka jube tuim.
Kas võib olla sellel autol äkki selline teema, et kui niiöelda hooldevälp on kompuutri järgi üle läinud, et siis hakkab mootori võimsust piirama? Mootoriks 2.7 140kW
Kalle211
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 10
Liitunud: K Jaan 13, 2021 23:08

Re: Jõuetu

Postitus Postitas Kalle211 »

Td5 mootoril kõngevad ära õhulugejad tavaliselt isegi seistes väsib ära. Kui diagnostika riiataga live datat vaadata on sellest kohe aru saada et õhulugeja ei toimi normaalselt. Kütuse surve tuleks ära mõõta.
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”