Kes millist navi kasutab ja kui täpseks kaardid lähevad

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

31zgd
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 123
Liitunud: E Mär 12, 2007 09:40
Asukoht: Saku

Postitus Postitas 31zgd »

Tänaseks olen oma võrdlustega jõudnud sinna maani , et ilmselt läheb ostuks ja valituks osutub Garmin. Aga ei ole leidnud ühtegi navi mis oleks kohe poes mind rahuldava kaardiga, kas on olemas veel täpsemaid kaarte metsa minekuks mida mälukaardil lisada ? Hea oleks teada ka nende hindu.
Land Rover 60 III koht Saku-Männiku mai 2008
Talveretk 2008, 2009 läbitud freelanderiga!!
Freelander 2
A6
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

sai enesele sonyericsson p1i (puuteekraan jne kelladviled) soetatud, tomtom tiksub seal sees kui kulda, garmini ajan siis sisse kui saabub suurem mälukaart, ehk siis telefon näitab sama kaarti mis tomtom või garmin.

lihtsalt 1 võimalik alternatiiv
Pilt
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10304
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Teisõnu paned värske Eomapi kaardi jooksma?
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

põhimõtteliselt peaks saama, kuid tõe kriteerium siiski teatavasti praktika :roll:
Pilt
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

LoJack kirjutas:Ma kasutan sõiduautos TomTom'i ja pole veel pettunud. Uuendatud Baltic's kaart on piisavalt täpne, muust Euroopast rääkimata.
Land Roverisse kavatsen soetada Garmini GPSMap 276C. See seade on nimelt hääletatud "overlanderite" absoluutseks lemmikuks. Hinnaskaala ja omadused siit: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=233
Lõpuks ostsin hoopiski Garmin GPSMAP 478, sain teise USA-st odavalt kätte. Sealt tuleb kaasa US City Navigator, siin lähevad lisaks Europe City Navigator ja Regio uus 2008 Eesti kaart. Hinnaks kokku umbes 50% garmin.ee poolt pakutava GPSMAP 276 omast :-) Seda eeldades, et on olemas kodustatud ameeriklane kes selle Eestisse toob.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
inseneer
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 816
Liitunud: R Mär 02, 2007 10:11
Asukoht: Tallinn, Harjumaa 53408157

Postitus Postitas inseneer »

Minu Nokia N73 jookseb ka nyyd tom tom. Minumeelest tootab taiesti laitmatult.
Kasutatud LR varuosadeks kõik põhimudelid 1956-2012, juppide paigaldus.
53408157
www.imedepold.ee
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

inseneer kirjutas:Minu Nokia N73 jookseb ka nyyd tom tom. Minumeelest tootab taiesti laitmatult.
TomTom-i probleem on selles, et ta kleebib ennast teede külge, s.t. ta ei oska midagi peale hakata kui juhuslikult off-roadi tahad proovida. Peale selle pole ka viimane TomTom East Europa kaart teab mis hea.
Garmin Mobile XT töötab täitsa edukalt ka Nokia (S60 tarkvaraga, sealhulgas ka N73-es) telefonides, katab nii teedevõrgu kui ka off-road funktsionaalsuse ja Regio 2008 Eesti kaart on siiani nähtutest kõige täiuslikum (sealhulgas ka adresseeritav, s.t. oskab aadressi järgi otsida).

Aga eks ta ole maitse asi :-)
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
trophy
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 115
Liitunud: T Mär 06, 2007 16:50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas trophy »

Olen juba 2 aastat GARMIN nüvi kasutanud. Kusjuures Regioga jäin 90 % rahule. Põhiliselt kasutan asukohamäärajana, mitte aga teejuhina ( juht olen ikka mina ise ja ise otsustan kust kaudu sihtkohta jõuan) . Praktiliselt pole sellist olukorda tekkinud, et kaart mõnda väiksemat metsateed ei näitaks ( pigem on olnud vastupidi kaart teed näitab, aga tee on juba kinni kasvanud). Eriti on Regisot kasu siis, kui püüad leida otseteed ühe tee lõpust teise ( nö ühendad teelõpud) SOOVITAN iGATI !!!.

Samas pean näppu viibutama uue EOMapi suunas... Katsetasin seda Juulikuus Saaremaal. U 50% metsateedest olid puudu !!!. Täiesti mõttetu. Samas mõjub halenaljakana talude nimed( selline uuendus siis) mille juurde ei vii kaardi järgi teidki . Mis kasu talu nimedest on, kui ei ole märgitud kuidas sinna pääseb. Ja ka paljud teede prioriteedid on täidsa sassis... väikene kruusatee on märgitud magistraaliks etc. Nii et arenemisruumi on ... aga kahjuks ei saa soovitada
ONE LIFE. LIVE IT !!!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Käsi Garmin 60 csx oli vist selline mudel. Regio kaart ja väga ok. Kui pole paremat saanud, siis ei oska tahta ka.
31zgd
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 123
Liitunud: E Mär 12, 2007 09:40
Asukoht: Saku

Postitus Postitas 31zgd »

Mul siis nüüd juba pea kaks kuud Garmin Nüvi 250 Wide , siiamaani igati rahul, esimene gps millel isegi minu kodu aadress peal. Kolm nädalat tagasi sai tema õpetuste järgi käidud ära Itaalias Garda järve ääres, alpides 2000 m kõrgusel jne... kilometreid kogunes 5600 ja ei pidanud kordagi paberkaarti appivõtma. Reisil olles oli päris hea leida hotelle , tanklaid , söögikohti jne... hotellide kohapealt on hea see , et need hotellid mida gps teab on küll pisut keskmisest kallimad kuid sa ei jää kunagi ilma toata.
Eesti kohapealt peaks ütlema ,et teab kõiki metsa teid ja kui tahad ikka otse läbi metsa saada siis ta ka seda teab , ainult väike hoiatus tavalise sõiduautoga ei maksa neid otse teid kasutada kuna olen oma LR freelanderiga sattunud metsas selliste otse teede peale mida on võimalik läbida ainult maasturiga kus on vahest endalgi tulnud mõte kas ikka saab siit läbi.
Land Rover 60 III koht Saku-Männiku mai 2008
Talveretk 2008, 2009 läbitud freelanderiga!!
Freelander 2
A6
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Teemast küll välja, aga kas Garda järve tasub võtta esimeseks sihks, kuhu välja jõuda, või on emotsioon, et noh jah selline siis on, autosse ja edasi?
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

nüüd ka garmin tiksub sonyericssonis ja regio kaart ka - funktsioneerib. ineneeril nokias samuti ehk symbiani S60 ja UIQ kasutajaliidesega telefonides.

niiet alternatiivi sees on veel 2 alternatiivi :)

on kellegi kogemusi garminis eomap võrreldes regioga?
Pilt
Kasutaja avatar
keelutsoon
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 34
Liitunud: E Juul 11, 2005 22:01
Asukoht: mäeküla
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

LoJack kirjutas:Peale selle pole ka viimane TomTom East Europa kaart teab mis hea.
ida-eurooopas olen selle tom-tomiga (poola valdavalt, aga ka tsehhi, slovakkia ja ungari) sõitnud omajagu...
isegi külavaheteedel, mis ainult pinnaskattega, näitas veel teed. võin öelda, et pole õnnestunud "teelt välja sõita" oma töö- ja matkareiside käigus. ning marsruudi soovitused väga mõistlikud.
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

keelutsoon kirjutas:
LoJack kirjutas:Peale selle pole ka viimane TomTom East Europa kaart teab mis hea.
ida-eurooopas olen selle tom-tomiga (poola valdavalt, aga ka tsehhi, slovakkia ja ungari) sõitnud omajagu...
isegi külavaheteedel, mis ainult pinnaskattega, näitas veel teed. võin öelda, et pole õnnestunud "teelt välja sõita" oma töö- ja matkareiside käigus. ning marsruudi soovitused väga mõistlikud.
Oled ikka kindel, et kasutad viimast versiooni? Näiteks Eesti koha pealt on eelviimane versioon palju sisukam. Aga eks ta ole maitse asi...
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
keelutsoon
Esimesed mudapiisad :-)
Postitusi: 34
Liitunud: E Juul 11, 2005 22:01
Asukoht: mäeküla
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

LoJack kirjutas: Oled ikka kindel, et kasutad viimast versiooni? Näiteks Eesti koha pealt on eelviimane versioon palju sisukam. Aga eks ta ole maitse asi...
pole hetkel käepärast... igatahes ostsin aparaadi k.a märtsis.
ja eestis ei kasuta üldse, pole veel tarvidust tundnud ;)
kui juba siin vaja, siis 1:20 põhikaart digina ja gepsuga :)
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”