korrosioon

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
toomas
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: P Veebr 19, 2006 20:33

korrosioon

Postitus Postitas toomas »

tre,

siin ühes varasemas teemas oli sõnaga juttu tõrjest ja profülaktilisest hooldusest..

äkki arutaks selle lõngakera ka lahti??
kuis, millega, kulu rahaline?

t
t@mob.ee
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Olen kasutanud DINITROL i tooteid. Neid müüb Stokker Tallinas Forelli tn l. paigaldus suruõhuga, olen ostnud neid pudwlid, mis kohe vindiga suruõhupüstoli külge lähevad. Tavalised pussupudelid nii suure tööpuhul on liiga kulukad. Kus seda tööd tehakse ei oska soovitada, mina seda teenust ei osuta,ainult omale olen teinud.
Pihelgas
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 13
Liitunud: E Veebr 06, 2006 15:14
Asukoht: Harku

Postitus Postitas Pihelgas »

RV8, kas sinu jutt käib alusvankri profülaktilise hoolduse kohta?

Mul oleks hetkel suur huvi teada saada, mismoodi peatada alumiiniumi korrosioonilärakad kerel enne, kui auk sees :twisted:
pohlad
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Jah alusvankrist ja terasest, ja sisepindadest ka Al puhul. Selle halli pudeda korrosiioni vastu eriti rohtu pole. kahjuks. Kui siis uus paneel osta mis on majanduslikult vastuvõetamatu. Kus probleem on, uste alumistes äärtes?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Kahjuks on seda slumiiniumi osüdeerumist võimalik vaid ennetda, kuid mitte ravida. Kui uut ust või pelkki osta ei saa, on mõnda ega võimalik end pette neetides rihevdatud plekist riba sinna peale. Aitab mõnda ega ust koos hoida ja ka silma ei riiva.
Viimati muutis landy, L Jaan 13, 2007 23:25, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Pihelgas
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 13
Liitunud: E Veebr 06, 2006 15:14
Asukoht: Harku

Postitus Postitas Pihelgas »

pigem mõned lärakad tagumiste poritiibade servades. Tagumise stange pealmine äär (alumise luugi all). Kehv lugu muidugi, kui korrosiooni levikut piirata ei saa. Äkki saab aeglustada?
pohlad
gixxef
Unistan offroadist!
Postitusi: 50
Liitunud: N Jaan 26, 2006 20:10

Postitus Postitas gixxef »

Poodides müüakse igatsorti "vedelat tsinki",äkki teha väheke külmgalvaanikat ?
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Galvaanilise kaitse ja tsinkimisega on lugu järgmine:
1.Elektrokeemiliselt saab kaitsta kahte metalli nii, et üks neist on aktiivsem (tsink Zn) ja teine passivsem (raud Fe). Korrodeerub aktiivsem (tsink), passivsem on kaitstud. Kuna tsink ise "roosteteb" väga aeglaselt siis ongi kaitse tagatud.
2 Tsink (Zn) ja aluminniumi (Al) koosmõjus on Al on aktiivsem. seega AL ja Zn kokkupanek SOODUSTAB Al korrosiooni.
3. Al ja Fe kookupanekul ( antud juhul näiteks Land Roveri ukse alumine äär) tomub selline asi et Al "kaitseb rauda" ehk siis korrodeerib.
4. antud juhul korrosiooni saab aeglustada veetõkkega, ehk siis mingi orgaanilise ainega mis tekitab veekindla kihi. Eelektrokeemiline korrosioon ei toimu ilma veeta.


kui on huvi vaadake ise kuskilt mis asi on "elktrokeemiline korrosioon" ja "metallide pingerida".
Pihelgas
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 13
Liitunud: E Veebr 06, 2006 15:14
Asukoht: Harku

Postitus Postitas Pihelgas »

RV8 kirjutas: 4. antud juhul korrosiooni saab aeglustada veetõkkega, ehk siis mingi orgaanilise ainega mis tekitab veekindla kihi. Eelektrokeemiline korrosioon ei toimu ilma veeta.


kui on huvi vaadake ise kuskilt mis asi on "elktrokeemiline korrosioon" ja "metallide pingerida".
whoa :D kas mu pähkel sai õigesti aru, et näiteks nn. kivikaitse oleks lahendus?
pohlad
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Kivikaitse oleks vist jah lahendus välispindadele.
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Tegin ise korrosiooni tõrje Discovery le, pole vahet kas 1 või 2, materjali ja ajakulu peaks sama olema. Kokku kulus 6 tundi aega, 5 liitrit Dinitroli. Kasutasin survepesurit ja kompressorit vaha pealekandmiseks, sõiduk seisis põrandal, seega oil üksjägu püherdamist auto all. Enne kui teistkorda sama tööd tegema hakan, uurin, palju see teenusena maksab.
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”