CB-raadiojaamadest

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Munu käest on mitu Defeka omaniku küsinud, et kuhu jaam ja antenn panna.

Jaam jaoks on sobiv koht rooli samba juures täitsa olemas:
http://www.landrover.pri.ee/lr90/galeri ... mage29.htm
Seal on jaam enamike võõraste silamde eest kenasti peidus, kuid samas endal mugav kasutada.
Antenni saab kenasti panna ette tiivale. Võite panna ka raadioantenni asemele.
http://www.landrover.pri.ee/lr90/galeri ... mage22.htm
Olemas spetsiaalsed vahe"boxid" mis võimaldavad CB antenni ka raadioantennina ksutada. Kui snorklile ette jööb, peate teisele tiivale ümber kolima.
http://www.landrover.pri.ee/lr90/galeri ... image1.htm
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
APA
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 75
Liitunud: P Mär 15, 2009 03:15
Asukoht: Harjumaa, Alansi
Kontakt:

CB raadiojaama antenni paigutamine

Postitus Postitas APA »

Landy kirjutas: Antenni saab kenasti panna ette tiivale.
Raadioside kauguse seisukohast ei ole antenni tiivale või kaitserauale paigaldamine just parim lahendus, samas antenni füüsiline julgeolek on võsas mütates arusaadav probleem - eks elus tule ikka teha kompromisse, sõltuvalt sellest, mis on oluline.

Ideaalne antenni asukoht oleks siiski keset katust, sest metallist autokere toimib muudes kohtades signaali summutava varjena. N: tagumisel kaitseraual asuv antenn võtab pisut halvemini vastu eestpoolt tulevat signaali, saatel olles aga on varje summutav mõju oluliselt tuntav - teised ei pruugi sind kuulda. Teiseks pole antenni suunadiagramm igas suunas võrdväärne, kui see on paigutatud katuse nurka.

Kambas metsas-maanteel liikudes või mõnel off-road üritusel on sidetajate kaugus üksteisest vist suht väike, siis pole sidekaugus probleem.

Üks soovitus on hankida antenn, mida saab kinnituskruviga seada võssa satudes nurga alla. On olemas ka väga painduva vedruga antenne, mis peaks ka okste vahelt ilusti läbi tulema, eeldusel, et "juurikas" on kõvasse kohta kinnitatud.
Näitena viide ühele Itaalias toodetud: SIRIO antennile:

Magnetantenni miinus on see, et juhtmeid on raskem turvaliselt paigutada, kui raadiojaam ise on püsivalt paigaldatud. Tavalisel sõiduautol võib juhtuda ka see, et suuremal kiirusel antenn katuselt jalga laseb.

Statsionaarsel antennil saab kaabli tuua otse läbi katuse ja vargahirmus v pesulas olles antenni mehhaanilise osa maha kruvida.

Päris hästi on antenni asukoha teema kokku võetud CB (Civil Band) raadioside foorumis koos illustreerivate piltidega.
Teine huvitav tehnilise info allikas on Traadita Wiki


Landy kirjutas: Olemas spetsiaalsed vahe"boxid" mis võimaldavad CB antenni ka raadioantennina ksutada.
Raadioside praktikud väidavad , et igasugused taolised filtrid võtavad antennil tundlikkust maha. Kui sidekaugus pole oluline, siis võib kasutada. Eriti naljaka komplekti saab siis, kui lisada raadiojaamale saatevõimendi ning sinna järgi filter, mis osa võimsust soojuseks muudab :-) Sama teemat on taas käsitletud CB amatööride foorumis.
Andrus & D90 "Helga"
Dzinn
Unistan offroadist!
Postitusi: 58
Liitunud: N Juun 29, 2006 12:50
Asukoht: Kodus

Asendus magnet antennile

Postitus Postitas Dzinn »

Pilt

D
LoJack
õpetas ARKi lugema
õpetas ARKi lugema
Postitusi: 566
Liitunud: T Veebr 06, 2007 19:03
Asukoht: valdavalt Pärnu

Postitus Postitas LoJack »

Suvesõidul kuulis Landy mind ca 8 km kauguselt, mina teda aga ei kuulnud. Kahtlustan, et minu pikk traadist (~150 EEK maksnud) antenn on vähe magedavõitu. Eriti võrreldes Landy omaga. Siit ka küsimus - soovitage soojalt asjalik antenn mille vastu mu traadijupp vahetada. Vahetamisega saan ehk ise hakkama ning seisulainet kannatab ehk Imedemaal tuunida.
--- One life. Live it. ---
--- Gas, grass or ass, nobody rides for free ---
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

LoJack kirjutas:Suvesõidul kuulis Landy mind ca 8 km kauguselt, mina teda aga ei kuulnud. Kahtlustan, et minu pikk traadist (~150 EEK maksnud) antenn on vähe magedavõitu. Eriti võrreldes Landy omaga. Siit ka küsimus - soovitage soojalt asjalik antenn mille vastu mu traadijupp vahetada. Vahetamisega saan ehk ise hakkama ning seisulainet kannatab ehk Imedemaal tuunida.
mina ei kuulnud tykati landyt ka 80m pealt. samal ajal sind kuulsin. landyl jaam nats jukerdas
Pilt
Kasutaja avatar
vipcity
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 145
Liitunud: T Juun 16, 2009 22:27
Asukoht: End of the Land/Viimsi

Postitus Postitas vipcity »

Tehnoturus on kenasti igasugu antennikraami olemas. ka kodukas on päris informatiivne. Minu magnetiga antenn 1,4m pikk suutis suveretkel vast ainult 2 korda pikali potsatada, miskis võsa lõigus võtsin paar korda lihtsalt masinasse sisse, kuid retkeliste jutt kostis sama kenasti.
Land Rover Discovery 2 (2003) - "Muhv" - ristsed saadud Suveretkel 2009 Sirgalas
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

See et mina ei kuulnud mõnda kodaniku kolonnis või mõni kodanik mind oli kinni pigem liigsest läheduset kui kugusest. Jaam lihtsalt "karjus üle". Selle vastu on kallimatel jaamadel lühimaa kõnelemise jupp peal. Tegelikult peaksin oma teist vingemat ja kallimat jaama proovima, sest suveretkeks unustsin odvama peale. Samas ei saanud me inmedepõllul minu antanni nii hästi häälde,kui oleks soovinud. Tstisimme Taiga koos mitme erinevajaam ja antenni kombinatsiooniga. Kuid levi jäi üsna kiduraks. Minu jaam oleks pidanud LoJackiga selle 8km distsnsi lõdvalt ära katma.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
cala
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 26, 2008 23:26
Asukoht: ENSV

Postitus Postitas cala »

et siis kah nüüd Midland Alan 78 Plus peal koos Sirio magnetantenniga
Ära sõida minu järel, minu tee lõppeb m.....ni lumes
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”