CB-raadiojaamadest

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

CB-raadiojaamadest

Postitus Postitas LittleSuzi »

Sai soetatud cb-jaam Intek M-110 Plus.
Kuid paluks tehnilist nõu selle paigaldamiseks.
Et kuhu ja kuidas näiteks juhtmed paigaldada? Millise vooluahela külge jaam istutada? Milliseid ämbreid vältida?

Autos on RRII.
Jaama enda asukohta arutlesime Landyga, et näiteks kesk-konsooli peale (maki kohale ja kella kõrvale olevasse laekasse). Arvamus oli, et seal taga peaks ruumi nagu olema.
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Vool soovitavalt otse akult (kaitsmega) ja antenn keset katust muud tarka seal ei ole.
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

aga mingit soovitust juhtmete vedamisel?
on Rangel üldse mingeid auke-kanaleid, mida mööda saaks lihtsalt antenni juhtme katusele? Kuidas võiks lahendada antenni juhul, kui antenn on ajutiselt katusel?

1 loll saab vist rohkem küsida, kui 100 tarka vastata :)
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

tai kirjutas:Vool soovitavalt otse akult (kaitsmega) ja antenn keset katust muud tarka seal ei ole.
Miks pole soovitav näiteks sigarisüütajast?
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Miks pole soovitav näiteks sigarisüütajast?
Lihtsalt müra pärast. Ideaalis pannakse teine aku, kuhu genneka undamine vms asi ei segaks. Otse akult korraliku juhtmega on jaama jaoks kõige vähem häireid tekitav vool. Praktikas igapäeva liikluses kasutan samuti magnet antenni ja sigari süütaja pistikut (hea teise autosse visata ja parkimismajasse sõita).

Samas soe soovitus kui ollakse mõne autoga metsas paneks ma neile võimud ka peale kuna metsas on levi niigi piiratud siis see annab oluliselt juurde. Ise suhtlen auto pealt tallinna stats jaamadega juba märjamaa/rapla kandist.
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10305
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

LittleSuzi kirjutas: Miks pole soovitav näiteks sigarisüütajast?
See eeldaks, et su auto sigaretisüütja on pidevtoitele ümber tehtud või otsetoitega lisapesa(d) pandud 90% autodest on sigaretisüütja toide sotud süüteliku asendiga. Seega saad pele iga auto käivitust oma jaama taas häälestama asuda.

Mõteks oleks toide sealt võtta vaid juhukl, kui üht jaama ja magnetantenni komplekti pidevalt mitme auto vahel ümber tõstad.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Landy kirjutas:
LittleSuzi kirjutas: Miks pole soovitav näiteks sigarisüütajast?
See eeldaks, et su auto sigaretisüütja on pidevtoitele ümber tehtud või otsetoitega lisapesa(d) pandud 90% autodest on sigaretisüütja toide sotud süüteliku asendiga. Seega saad pele iga auto käivitust oma jaama taas häälestama asuda.

Mõteks oleks toide sealt võtta vaid juhukl, kui üht jaama ja magnetantenni komplekti pidevalt mitme auto vahel ümber tõstad.
Kas jaama häälestamine oleks lihtsalt õige sageduskanali leidmine? Või eeldab ehk enamat?
pirx
Rohkem muda- PALUN!
Postitusi: 486
Liitunud: N Jaan 18, 2007 11:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas pirx »

LittleSuzi kirjutas:
Landy kirjutas:
LittleSuzi kirjutas: Miks pole soovitav näiteks sigarisüütajast?
See eeldaks, et su auto sigaretisüütja on pidevtoitele ümber tehtud või otsetoitega lisapesa(d) pandud 90% autodest on sigaretisüütja toide sotud süüteliku asendiga. Seega saad pele iga auto käivitust oma jaama taas häälestama asuda.

Mõteks oleks toide sealt võtta vaid juhukl, kui üht jaama ja magnetantenni komplekti pidevalt mitme auto vahel ümber tõstad.
Kas jaama häälestamine oleks lihtsalt õige sageduskanali leidmine? Või eeldab ehk enamat?
Ma just tegin kõik selle läbi. Ma võin sind selles suhtes aidata, kui muidugi oskan. Helista, kui linnas oled ja vaatame.
RR II 2,5 D
Series III 79 a. 2,25 B
Discovery IIA td5
Defender 110 td5
RR III Vogue
Defender 110 300TDI SW '08 "LandLord II"
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Kas jaama häälestamine oleks lihtsalt õige sageduskanali leidmine? Või eeldab ehk enamat?
Korra peab ikka mutrivõtme ka kätte võtma.
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Jaamadest

Postitus Postitas Kalamees »

Kas Muinaste Raekülas ei oska, ma arvan et ta saab sind kindlasti valgustada ja aidata antenni valikul ja paigaldamisel. Ta ju kogu aeg selle raadiovärgiga tegelenud ja parandanud. Mul mitmel autol pannud ja vahetanud värke.
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Siit leidsin ka natukese juhtmete paigaldamisel RR'il:
http://www.rangerovers.net/outfitting/cbradios/cb4.html

Kas sinna voolu ühendamine oleks õigustatud? Kas see kuidagi ohtlik pole üld elektroonikale?
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Re: Jaamadest

Postitus Postitas LittleSuzi »

Kalamees kirjutas:Kas Muinaste Raekülas ei oska, ma arvan et ta saab sind kindlasti valgustada ja aidata antenni valikul ja paigaldamisel. Ta ju kogu aeg selle raadiovärgiga tegelenud ja parandanud. Mul mitmel autol pannud ja vahetanud värke.
Oot ... kes?
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Elekter

Postitus Postitas Kalamees »

Raekülas asub seline härra Muinaste. Kohalikud automüüjad ja parandajad ikka raadiote ja muu sele problega seal ja kui modru üle siis sinna müüki. Aga mine teaa ajad läinud ehk ei tegele.. Ma paar aastat juba eemal Pärnust. Aga seda saiti vaadates pole nagu põhjust kahelda, nii palju kui ma olen neid lammutanud siis se toite juhe pole jaamadel eriti paks küll. Suht peenike. Ja kui tema ei häälesta leiab ka mõne teise kes tegelenud jaamade ja antennidega.
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

tai kirjutas:
Kas jaama häälestamine oleks lihtsalt õige sageduskanali leidmine? Või eeldab ehk enamat?
Korra peab ikka mutrivõtme ka kätte võtma.
Antenni seadistaja ütles, et antenni saab seadistada ainult koos konkreetse jaamaga ning antenni seadistamine on selle pikkuse muutmine täpseks.
Jaama ennast ei pea nagu seadistama.
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

samuti see swr-mõõtja ei suutnud midlandi jaamaga reageerida. Kas see on viga või normaalne?
Presidendi jaamaga reageeris ning ühe vana Intekiga samuti.
Arvamus oli, et ehk võib viga olla mikrofonis. :roll:
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”