Arutlused varuratta teemal

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Veidi varurattast
1)Tasub aeg ajalt varuratta rõhku kontrollida. Tüjast varurattast pole ilma pumba või kompressorita tolku.
2)Tasun kindlasti kontrollida milline valg sul varurattaks on.
Nimelt sain kurvastada ühte pika kogemusega LR omaniku, kes kõik need aastad usinalt valuveljega varuratast katuseraamil on sõidutanud kuid unustanud, et plekkvelje mutritega seda alla panna ei saa. Õnneks saab valuvejle mutritega hädapärast plekkvelje alla panna.
3)Tasub kontrollida, kas originaalatungraud on töökorras (kui latttungrauda autos pole)
4)On olnud ka juhuseid, kus selgud, et autos puudub rattavõti.
5)Loomuikulttasub kontrollida, ega varustatta mutrid lootusteult ukse kanduri külge kinni pole roostetanud. (tasub vahel lahti võtta ja õlitada)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Hkmmmmm!!! :shock: Varuratas. :D:D:D Töötades maapiirkonna autoteeninduses on tulnud ilmsiks, et enamikul autodest, mida tehniliselt kontrollime jooksva remondi-õlivahetusekäigus, on varuratas tühi, või suisa torkega. Seda viimast juhtub rohkem siis, kui auto on äsja ostetud. Vana omanik on nii öelda kingituse jätnud ;).
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Lp Land roveri omanikud vaadake üle kas teie saate oma autol ratta alt ära ka originaal ratta võtmega?valuvelje omanikud selgitagu välja kus on teie varga mutter.
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
tyybel
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 187
Liitunud: N Mär 27, 2008 12:18
Asukoht: Tallinn Pirita/mõnikord ka Viljandi

Postitus Postitas tyybel »

tai kirjutas:Lp Land roveri omanikud vaadake üle kas teie saate oma autol ratta alt ära ka originaal ratta võtmega?valuvelje omanikud selgitagu välja kus on teie varga mutter.
Tõesti-tõesti! Just praegu sain aru, et ma tean täpselt, kus minu auto velgede vargamutter on - Inseneeri garaazhis tõstuki juures :oops:
"olematu auto" +372 5074010
Pilt
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Hea meez, nüüd teavad kõik kuidas sinu auto alt veljed kätte saab :roll:
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Tagavara ratas

Postitus Postitas Kalamees »

Tagavara rattaga seoses D2 selline juhus et enda oma polnud eelmised omanikud rida aastaid maha võtnud. Ja rattamutri peal oleva ilusa läikiva plekist kopsiku ja mutri enda vahele tekkinud korralik roostepesa. Mis paisutanud mutrit ümaramaks. Rattavõti ei läinud mutritele otsa. Hää et kodus asjatatud, sai suurem padrun ümber tehtud ja mutrid lahti kangutatud.
Kasutaja avatar
tyybel
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 187
Liitunud: N Mär 27, 2008 12:18
Asukoht: Tallinn Pirita/mõnikord ka Viljandi

Postitus Postitas tyybel »

tyybel kirjutas:
tai kirjutas:Lp Land roveri omanikud vaadake üle kas teie saate oma autol ratta alt ära ka originaal ratta võtmega?valuvelje omanikud selgitagu välja kus on teie varga mutter.
Tõesti-tõesti! Just praegu sain aru, et ma tean täpselt, kus minu auto velgede vargamutter on - Inseneeri garaazhis tõstuki juures :oops:
Ei andnud rahu, käisin tuhlasin auto läbi ja leidsin (lõpuks, ikka kõige lõpuks :x ) vargaka sealt, kus ta olema peabki. Näh, viimane kord oli garaazhis sihuke sebimine, et olin 99% kindel, et vigur jäi tõstuki juurde a näe, autopiloot on ikka töötanud :)
Seega ikka kõik ei tea, kuidas minu auto alt velgesid kätte saab :twisted:
"olematu auto" +372 5074010
Pilt
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

tai teab kuidas tema lemmiks landroveri veljed kätte saab. :twisted:

Vana teema meeldetuletus ka, kuna rehvihooaeg tulemas ja enda juhtumised veel liiga selgelt meeles.

http://www.landroverclub.ee/foorum/viewtopic.php?t=1545
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
omakaitse
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 117
Liitunud: E Mär 30, 2009 21:06
Asukoht: Malaisia/Austraalia/Okeaania
Kontakt:

Postitus Postitas omakaitse »

Kas mõnel mehel on pilti sellest Disco I originaalvõtmest, siis teaks mida peaksin otsima. Mul mingi kast täis imeliku pahna.

O.
Land Rover Discovery I
83 kW Diisel
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Näin imedepõllul ühe "doonor" Defenderi salongis orignlaaset ja tummist (küll veidi roostes) originaalvõtit, mis tugev ja pika sabaga. Hääd raha pakudes võib selle ehk isegi kätte saada.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Discovery
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 374
Liitunud: T Sept 16, 2008 11:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Discovery »

Mina ostsin endale Tööriistamarketist korraliku väga pika "sabaga" uue võtme, sellega on lausa lust rattapolte keerata. Mõni mees on minult seda oma LR jaoks isegi laenanud, olevat parem, kui originaal.
Disco I ES, 300Tdi
GoldLight
Unistan offroadist!
Postitusi: 52
Liitunud: T Veebr 10, 2009 12:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas GoldLight »

mul varurattal rehv peal madalam kui nendel mis all on ... siukse varurattaga vist asfaldi peal löhub diffri ära we?
all on miskit 285/70 aga varuratas 255/60 vms
we r all 1
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

GoldLight kirjutas:mul varurattal rehv peal madalam kui nendel mis all on ... siukse varurattaga vist asfaldi peal löhub diffri ära we?
all on miskit 285/70 aga varuratas 255/60 vms
Nii väikese erinevus korral ei ole hullu midagi (kui sellega just tuhanded kilometereid ei plaani sõita). Reeglina on Eestis 100km raadiuses ikak mõni rehvitöökoda.
Erinevus kõrguses -9.299999 cm (11.547056%)
Allikas:
http://www.tqhq.ee/dir.php?id=62
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”