Millised rehvid sügiseks/talveks?

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
gixxef
Unistan offroadist!
Postitusi: 50
Liitunud: N Jaan 26, 2006 20:10

Millised rehvid sügiseks/talveks?

Postitus Postitas gixxef »

Tere!

Milliseid rehve siinsed Land Roveri mehed kasutavad.
Nimelt talv on tulemas ja praeguste rehvidega heameelega talvele vastu ei läheks.
Mis oleks oma hinna ja kvaliteedi suhte pealt kõige paremad ?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Olen seni alati maasturitel kasutanud kahte kooksu rehve - suvised maastikurehvid ja talvised naelrehvid. Arvestades meie teeolusid ja LR massi, siis on minu nägemuse järgi ikkagi nael see, siiis seda autot pidada ja kohalt ära minna laseb. Kui soov tõsiselt hea pidamine saada, siis on soovitav lasta rehvidvidesse panna pakibussi naelad, mis suuremad ja paremini peavad.

Olen talvel ka olude sunnil MT- rehviga sõitnud, kuid midagi libedamat on raske ette kujutada, samas hea AT rehviga pidi olema täiesti võimlik kulgeda.

Ostukohana olen viimasel ajal hakanud eelistama Soomet, kus rehvide hinnad mõistlikumad, kui meil. Lisaks saab soovi korral offroadklubi allahindluse.
Vaata siia : http://www.offivaruste.com/catalog/inde ... 67e439493f

NB! EU liikmena saame sealt osta 0% käibemaksuga ja vajadusel siin maksta oma 18% vs. Soome 22%
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

Aga landy millist rehvi sina soovitad sellex talveks disco alla (ikka naela) eks endalgi rõnga soetamise mure kukil
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

tai kirjutas:Aga landy millist rehvi sina soovitad sellex talveks disco alla (ikka naela) eks endalgi rõnga soetamise mure kukil
Väga raske soovitada, sest olen alti valinud uue või uuemapoolse mudarehvi, kuid talverehvid on juhuste kokkusattumise tõttu alati prugitud olnud.

Üldine soovitus on see, et talverehv olgu kitsas ja kõrge, siis läheb mõnuslt läbi lume.

Sõltub sellest kas plaanis osta uus tehase rehv või taastud talverehv.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Mjahi
Ärge peske mu landikat!
Postitusi: 85
Liitunud: E Nov 14, 2005 20:40
Asukoht: lääne viruma

Postitus Postitas Mjahi »

enda discol on talvel sügava mustriga muda rehvid võiks öelda ja naelad kindlasti sees .
Kasutaja avatar
tai
pekki ei söö
pekki ei söö
Postitusi: 459
Liitunud: T Apr 11, 2006 22:19
Asukoht: Pärnu /Tallinn

Postitus Postitas tai »

kust saaks ja mis hinnaga? on kellegil ideid midaja kust?
milleks 4x4 kui on olemas KRAZ 6322
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Landy kirjutas: Kui soov tõsiselt hea pidamine saada, siis on soovitav lasta rehvidvidesse panna pakibussi naelad, mis suuremad ja paremini peavad.
Defender 110 all on BFG Mud Terrain 235/70-16.kas nendele saaks ka neid pakibussi naelu alla või peab talveks ostma uued naastrehvid?kui peab siis milliseid soovitad?soov maastikul sõita aga enne maastikule jõudmist on vaja veel maanteed pidi sõita :)
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10302
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Enamikele rehvidel on võimlik lasta puurida naela augud ning need naelutada. Olen ise ka näinud BFG AT rehve, milledel on naelad pandud.
Kui soov eraldi naastrehv hanikda, siis siinsest seltwkonnast on vist juba kolm Defenderit Nokian Hakkapelitad alla saanud ja seni kasutajad rahul.
Viimati muutis landy, P Dets 17, 2006 17:17, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Vaatasin laias maailmas ringi ja leidsin järgmised rehvid:
http://www.nokiantyres.com/suv_product_ ... TTA+SUV+5#

http://www.nokiantyres.com/suv_product_ ... ELIITTA+LT

Goodyear Ultra Grip 500 kuigi Goodyeari kodukal polnud siukest rehvi maasturi suurusele näitab kummimees.ee et siuksed ka olemas.

Küsimus siis selline, et millised on neist parimad ja kui tahtmine metsas sõita oleks parem ketid ka osta?või mis arvate?
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Talverehv

Postitus Postitas 007 »

Ise sõidan talvel sellise rehviga nagu Nokia WR (lamell). Väga ia rehv. Talveretk näitas, et ka metsas ja lumes läheb norm. Samas on ta mul väga lai (255). Sellest ka natuke paha juhitavus roopas sõidul, enivei vahet pole, kuna lumme minnes neliveol võib kette kasutades all olla ka puhas suverehv läheb nagu loom (järgi proovitud). Siinkohal lisan igaks juhuks, et oli nii taga kui kesk diff.lukk. ja lund oli ikka üle poole ratta.
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”