Alu passiveerimine

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
Olav
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 111
Liitunud: N Sept 03, 2009 13:48
Asukoht: Harku-Laagri

Alu passiveerimine

Postitus Postitas Olav »

Kas keegi foorumikasutajatest on viimasel ajal kusagil alumiiniumit passiveerinud (mustaks)
Kunagine tuttav tegija on kahjuks läinud manala teed.
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Okupatsiooni ajal vene raadioamatöörid soovitasid alumiiniumist jahutusradiaatorite pinda raudkloriidiga mustaks töödelda. Ise pole proovinud(vaskplekki oli piisavalt) - selle meetodi sobivust tuleks enne katsetada.
LR Discovery I 83kW manuaal
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Naljaga pooleks soovitaks kolida ca 1500 lõunapoole. Suve rohkem ja soola pole teedel.
Tõsisemast küljest http://ru-patent.info/20/90-94/2090653.html. ja http://www.chipmaker.ru/topic/680/
arvestades praegust keemia õpetamise taset koolides, ma arvan, et se on ületamatu probleem. Ma vabandan ette, teema algataja teadmiste tase võib vastata püstitatud probleemile.
Kasutaja avatar
Olav
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 111
Liitunud: N Sept 03, 2009 13:48
Asukoht: Harku-Laagri

Postitus Postitas Olav »

:?: :?: :?:

Kui vastaja arvab et plaanin defekat mustata siis eksib oma teadmiste taseme juures.
RV8
Aitab LR varuosadega!
Postitusi: 498
Liitunud: L Aug 13, 2005 11:53
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

Postitus Postitas RV8 »

Ma ei arvanudki et defekat "mustata" kavatsetakse. Arvasin, et soovitakse mingeid lisavarustuse osi mustaks passiveerida. Ma olen selleiste asjadga okkupatsiooni ajal tegelenud, siis oli Vanalinnas Pikkal tn keem. Reaktiivide pood, sealt sai vahendeid hankida. Nüüdseks pole seda poodi enam 25 a vähemalt vist. Osa aineid on üsna agressivsed ja protsessis võib ohtrasti vesiniku tekkida. Ma ei tahtnud kedagi riivata oma sõnavõttuga. vabandan kui nii juhtus.
Kasutaja avatar
murray
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 101
Liitunud: P Sept 05, 2010 15:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas murray »

110gs soft top
200tdi disco mootor 300tdi turboga hundi raamil + 33 rehvid
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”