D I aku.

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

D I aku.

Postitus Postitas 007 »

Õdangut kogudusele ... ühesõnaga soovitage head akut. Eelkõige tootjat. Geelakud ei huvita sest see tee on läbi käidud ja mina pettusin ausalt öeldes aga see selleks
Põhiküsimus, et kas 80+ A on overkill DI jaoks!?!? :roll: Mul auto endal suht pikalt seisab teinekord vbl sealt mingeid mõtteid. Vintsi ei ole ja ilmselt ka ei tule ... kuna õiged mehed ei vintsi ... vaid võtavad sõbra kellel vints metsa kaasa 8)
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Akudega on vana teada alugu- kellele meeldib ema, kellele tütar.

Olen palju aastaid kasutanud ja veidi vähem aastaid edasi müünud seda:
http://www.bannerbatteries.com/banner/p ... 111_en.php

Seni pole pidanud pettuma, sest palju seisva ja vähe sõitva Inetu Pardipoja peal on ilusti vastu pidanud ning ka peale kuu-pooleteise pikkust seismist on vana masina käivitanud. Ka vintsimiseks on seni knasti sobinud.
Isegi suure külamaga (-30C) pole hätta jätnud.

Siiani pole üksi klient ka kirves käes tagasi tulnud aru pärinud.


Teisalt on ka "noname " akudega olnud palju ülltavalt positiivseid kogemusi.
Viimane neist oli selle tootja akuga: http://rombat.ro/en
Dacia peal pidas see tehase akuna vastu üle 7 aasta - pole paha tulemus.

P.S.
Mingil põhjusel on Imedepõllul viimasel ajal sattunud koos kasutatud autodega üsna mitu vana ja lühises Varta akut.
Ilmselt süü selles, et Varta üsna levinud aku tootja siin kandis.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Et närve säilitada ja mitte raha lihtsalt raisata,siis parim valik on ikka Bosch. Ostes kyll kallim,aga tasub ära.
3xRRC
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

No ma ise olen ka Boschi poole vaadanud. 4x4 kiitis keegi ka Vartat, mingit püssimat mudelit siis. Mulle oluline, et suudaks pikemalt õues seista ja siis veel käima minna seega mingit kvaliteeti nagu.
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Yks Varta suri garantii ajal ära,pigem väldiksin.Enamus akudest on käkerdised,peale garantiiaja loppu on 70% ressurssi läinud.
3xRRC
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Hvitav, oma 23 aasta pikksue autoomaniku karjääri jooksuk on mul vaidkord õnestundu aku otsa sattuda, mis aktiivse asutuse käigus suht ruttu (mõne aastaga) ära kooles.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

Raigo R kirjutas:Yks Varta suri garantii ajal ära,pigem väldiksin. Enamus akudest on käkerdised,peale garantiiaja loppu on 70% ressurssi läinud.
... ok mida sa mõtled ressursi all!?!? Selles mõttes, et akut peab laadima onju , seda tean isegi mina :roll: ...
Ilmselt on siis juttu toote kvaliteedist pigem. Seda ma siin üritangi selgitada nö praktika baasil, et milline peab vastu.
Veel soovitage pädev A kogus mida sinna peale keerata siis. Et väga overkill ei tuleks.
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Minu Disco 1 Varta-l on 5-s aasta lõppemas. Auto on igapäevases kasutuses ning praegu veel vahetamise vajadusele märku ei anna. Loodan, et kestab järgmise sügiseni. Auto on igapäevaselt kasutuses.
LR Discovery I 83kW manuaal
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Ressurss-mahtuvus.Oige pingegega laadimine ja mitte täiesti tyhjaks kurnamine on märksonad.Kui plaadid on olluse pohja pudistanud,koverad,siis juhtubki,et purk lyhises,mahtuvus mittepiisav,ei hoia voolu.
Olen lao akutostukeid remontinud (ammu,kui selleks veel vajadust oli ;seal kyll leelisakud,kuid suures plaanis koik sama.)
3 liitrise mootori jaoks on 100 A optimaalne,genekas jouab korralikult ära laadida.
3xRRC
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

D1 ei ole ruumi 100sele aga on üsna lihtne vabastada teine pool ja paigaldada 2 akut. Omal 2x 74Ah, vints ja ise rahul. Just pikkade seismistega on ikkagi mingid pisitarbijad, mis akud tühjaks imevad ja suur mahutavus abiks. Generaatori laadimine ju pingepõhine ja akude mahutavus generaatorit eriti ei huvita, lihtsalt kauem läheb aega.
Tööl kasutame Euroglobe akusid ja 2 aastaga jamasid olnud ei ole, mis ei tähenda, et neid tulla ei või. Jutt ca. 30st akust, valdavalt 100+ Ah.
Ja veel, normaalse kasutamise korral akut laadima ei pea, auto teeb selle töö ise ära.
Viimati muutis totu, L Nov 12, 2016 06:52, muudetud 1 kord kokku.
Raud on tore.
Tubiniit
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 238
Liitunud: R Jaan 08, 2010 17:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tubiniit »

Alla -10C külma mootori käivitamine külma akuga kurnab akut enim. Tavaliselt on sellise külmaga ka päike väljas - võimaluse korral tuleks auto paigutada nii, et hommikune päike kohe peale paistab, kui laiskus akut tuppa tassida ei lase.
LR Discovery I 83kW manuaal
Raigo R
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 265
Liitunud: E Dets 13, 2010 12:01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Raigo R »

Minul on aku hoopis tagaotsas,juhtmed pohja alt,180A .Raskuse jaotumine ka parem.
3xRRC
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Oleme ka Imedepüllul üht-kaht toplet akuga D-I / RRC masinat kohanud. He lahendus, kui suur aku ei mahu.
Mataka/metsa masisal on siis võimailik taha ka "split charging" lahendus e . erinevatele akudele võimlik ühendadada erinevad tarbijad ja laadmist juhtida.
Näiteks selline: http://www.imedepold.ee/galerii/index.p ... ojekt-Puma

Eurogelobe akusid on ka 5...6 tk Imedepõllult müüdud ja paar aastat klientidel siiani kasutuses.

Aku (sala)tarbiajstest eraldamiseks soovitame jätkuvalt massilüiti kasutamist.
Enda Pardipojal käib mass juba käega "automaatselt" peale süüte välja keeramist maha.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”