Uus ametlik (solk) kütus / Vanade Autode Surma Algus ? :

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Uus ametlik (solk) kütus / Vanade Autode Surma Algus ? :

Postitus Postitas landy »

Allikas:
https://tarbija24.postimees.ee/6554127/ ... 1522079228" onclick="window.open(this.href);return false;

Aprillist bensiin 95-le lisatav suurem kogus biolisandit etanooli teeb selle tervele reale eeskätt vanematele autodele kõlbmatuks, rikkudes tankimisel nende mootori, kirjutab ERR.


Tänavu aprillist peavad aga kütusemüüjad hakkama pakkuma kümneprotsendise biolisandiga bensiini 95. Lisaks sellele, et seda kulub rohkem, sest selle energiaväärtus on madalam, hakkab see ka rohkem maksma. Ka on selline kütus tervele reale vanematele sõidukitele sobimatu, rikkudes pikemal kasutamisel pöördumatult nende mootori.

Seetõttu tuleks sellise mootoriga sõidukiomanikel bensiin 95 tankimisest edaspidi hoiduda ning minna üle bensiin 98-le, mis on omakorda bensiin 95-st kallim.

Alates selle aasta aprillist peab biolisandit tarbimisse lubatud kütuses olema 6,4 protsenti, mis tähendab, et tanklates hakatakse müüma 95 bensiini asemel E10 kütust.

E10 mootoribensiini võib kasutada piiranguteta sõidukitel, mis sellise mootorikütuse kasutamiseks on kavandatud. Kõikidele uutele sõidukitele on E10 mootoribensiin sobilik. Teistel sõidukitel E10 kasutamise sobivuse kontrollimiseks on AMTEL (Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit) koostanud tabeli:


Land-Rover E10 kütust on lubatud kasutada kõikidel Land Rover sõidukitel alates 1996. aasta mudelitest.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Re: Veega segatud bensiin - ametlik solkkütus E10

Postitus Postitas 007 »

Rootsis on minu teada biolisandi % 10. Phm vahetasime iga aasta ninadel webastoid kuna see asi lihtsalt ruunas need ära. Hetkel sõidan ainult soomes ja tangin rongi Shellis ja Teboilis. Shelli bio lisandiga kollane puljong tõmbab nagu tuntavalt hinge kinni. Jõudu pole webasto haiseb jne jne. Paned Teboilist ilusat selget valget asja sisse ja asi liigub.
Kuna tangin tihti ka oma autot soomes siis sama lugu.Olen ka korra tankinud Shelli mudru (GTL) ja kohe oli tunda. Muidu soome mahl on TUNTAVALT parem kui meie Neste a la "toodetud soomes".
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Kasutaja avatar
Erik256
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 148
Liitunud: N Sept 25, 2014 10:16
Asukoht: Tallinn

Re: Veega segatud bensiin - ametlik solkkütus E10

Postitus Postitas Erik256 »

Rootsis on minu teada biolisandi % 10. Phm vahetasime iga aasta ninadel webastoid kuna see asi lihtsalt ruunas need ära. Hetkel sõidan ainult soomes ja tangin rongi Shellis ja Teboilis. Shelli bio lisandiga kollane puljong tõmbab nagu tuntavalt hinge kinni. Jõudu pole webasto haiseb jne jne. Paned Teboilist ilusat selget valget asja sisse ja asi liigub.
Kuna tangin tihti ka oma autot soomes siis sama lugu.Olen ka korra tankinud Shelli mudru (GTL) ja kohe oli tunda. Muidu soome mahl on TUNTAVALT parem kui meie Neste a la "toodetud soomes".
Sa nüüd räägid diislist eks? Landy tsiteeritud artikkel on bensiinist. Eestis müüdav Neste ProDiesel on Neste enda info kohaselt isegi 15% HVO biolisandi osakaaluga. Minu meelest see käib küll väga hästi kõigis mu autodes.
Viimati muutis Erik256, P Veebr 20, 2022 20:23, muudetud 1 kord kokku.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut (müüdud).
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Re: Veega segatud bensiin - ametlik solkkütus E10

Postitus Postitas 007 »

Jah diislist. Eesti Neste disla lendab küll (vähemalt pro)aga soome oma on veel parem ... no õhku just ei tõuse aga on vahe sees.
Jutu mõte oli eelkõige et VAHE kõigil nendel on tuntav! Ma ei oska öelda mida Neste või Shell kumbki oma kütsi sisse pressib aga isegi tootjatel on vahe sees. Hetkel neste ruulib siin ja seal. Rootsi CK kollane diisel on täis pask!
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Veega segatud bensiin - ametlik solkkütus E10

Postitus Postitas landy »

1. maist 2018 hakkas kehtima uus vedelkütuse seadus, mis kohustab kütusemüüjaid lisama bensiinile ja diislile ka biokomponendi. See tähendab aga tarbija jaoks hinnatõusu ja mõne jaoks ka aasta pärast tõsiasja, et nende auto ei saa enam 95 bensiini kasutada.

mai 2018

-bensiin 95 muutub ja saab tähise 95E5, kus on 5% kogumahust biokütust.
-bensiin 98 jääb samaks
-diislikütus muutub ja saab tähise D B3.5, kus on 3,5% biokütust.

aprill 2019

-bensiin 95E5 muutub ja saab uue tähise 95E10, kus 10% biokütust.
-bensiin 98 jääb samaks
-diisel D B3.5 muutub ja saab tähise D B7, kus 7% biokütust.


Tasub teada, et tanklates ei hakata kasutama 95 E5 tähist, jääb ikka 95 või 98. Seega ei maksa tarbijal otsida tankurilt, et kas biolisandiga kütus on tähistatud eriliselt või mitte.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kalamees
Hurraa, pooltuhat postitust!
Hurraa, pooltuhat postitust!
Postitusi: 520
Liitunud: T Mär 13, 2007 19:43
Asukoht: Rakvere (tihti Lõuna Eestis)

Re: Uus ametlik (solk) kütus / Vanade Autode Surma Algus ? :

Postitus Postitas Kalamees »

Jutusin tungival vajadusel Rakvere Olerexi Piina tanklas tankima. seal 98 E5. Tasub hoolikalt vaadata.
LR Discovery 2 "Konstruktor"
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”