automaatne käigukast?

Tahtmine teha, aga mõistus otsas. Küsi nõu!

Moderaatorid: inseneer, landy

lennuk
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: K Apr 04, 2007 12:20
Asukoht: Lääne-Virumaa, Viitna kandis

automaatne käigukast?

Postitus Postitas lennuk »

olen siin ja seal lugenud, et kogemustega mehed peavad discode automaat-kaste suhteliselt intelligentseteks. olen siiani manuaalidega (mitte LR-dega) sõit ja kogemust ei oma. ikkagi küsimus - mida see suht-intelligentne tähendab? millega ma saan automaadile oma tahtest märku anda?
äkki on sellest juttu olnud kuskil? otsingut nii otse teemat ei leid.
lihtsalt olen siiani vaadanud manuaal-discosid, aga äkki pole ka automaadil via, kui off-roadile ei roni?
lennuk
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tt »

oma tahtest saad automaadile märku anda parema jala liigutamise ja käiguvalitsi asendi valimisega ;)

offroadil ei ytle automaadi kohta ühkti paha sõna, kiidan hoopis - ei ole mingit mõtisklemist kas mäkke minna 2 või 3 käiguga - parema jala sirutus ja läheb :)
järsul laskumisel aeglusti + 1 käik veereb masin väga kenasti ja rahulikult mäest alla.

mina olenm automaadiga rahul - valge inimese elu - hommikul käik sisse, õhtul välja
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

...toetan eelkõnelejat sada prossu 8)
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Kasutaja avatar
Valge Hiir
Fire Control
Fire Control
Postitusi: 704
Liitunud: E Okt 24, 2005 09:10
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

Ära igaks juhuks seda automaatkasti proovi.
Hakkab veel meeldima ja vaat siis ei saa enam ilma hakkamagi :lol: .
Asja nimi on mugavus.

2 automaatkastiga maasturi kogemus nii metsas kui linnas.
Ja ilmselt läheb ka 3 autole automaatkast peale.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Land Rover Series I 107 '55 "RUDY" + Bantam T3 '54
Land Rover 110 FC '67 "Fire Control"
Land Rover Series III 109 '81 "Röve Rover"+ GMC M101
Land Rover 110 V8 '84 "Sotilaspoliisi" + 2xGAZ 704
Pilt
lennuk
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: K Apr 04, 2007 12:20
Asukoht: Lääne-Virumaa, Viitna kandis

juba targem

Postitus Postitas lennuk »

suur tänu kõigile.
praktika on elu ema!
kõige targem oligi minna näppupidi säärase kasti juurde ja temaga suhelda.
aga jah - oht on olemas, et selline asi meeldima hakkab.
kas kellelgi kogemust ka - kui peres kaks autot, millega läbisegi sõidetakse, kas hakkab manuaali ja automaadi sagedane vahetusmoment närvidele ka käima. üldiselt olen üsna kannatlik inimene.
Kasutaja avatar
Valge Hiir
Fire Control
Fire Control
Postitusi: 704
Liitunud: E Okt 24, 2005 09:10
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Re: juba targem

Postitus Postitas Valge Hiir »

lennuk kirjutas:kui peres kaks autot, millega läbisegi sõidetakse, kas hakkab manuaali ja automaadi sagedane vahetusmoment närvidele ka käima.
Võib vabalt juhtuda et omi sõite hakatakse planeerima automaatkastiga auto saadavuse järgi :twisted:
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Land Rover Series I 107 '55 "RUDY" + Bantam T3 '54
Land Rover 110 FC '67 "Fire Control"
Land Rover Series III 109 '81 "Röve Rover"+ GMC M101
Land Rover 110 V8 '84 "Sotilaspoliisi" + 2xGAZ 704
Pilt
Kasutaja avatar
tt
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 391
Liitunud: N Aug 24, 2006 11:22
Asukoht: Tallinn

Re: juba targem

Postitus Postitas tt »

lennuk kirjutas:suur tänu kõigile.
praktika on elu ema!
kõige targem oligi minna näppupidi säärase kasti juurde ja temaga suhelda.
aga jah - oht on olemas, et selline asi meeldima hakkab.
kas kellelgi kogemust ka - kui peres kaks autot, millega läbisegi sõidetakse, kas hakkab manuaali ja automaadi sagedane vahetusmoment närvidele ka käima. üldiselt olen üsna kannatlik inimene.
muud pole keskit, kui alustuseks lajatad nina klaasi, sest vajutad vasaku jalaga omaarust sidurit aga tegelikult tabab jalg suurt piduripedaali. vasak jalg kusjuures ei oska (vähemalt minul) aeglaselt pedaali alla vajutada sest siduri lahutamine ju toimub sedasi, et pedaal põhja ja vaikselt meelitad üles, piduril ju vastupidi.
aga mõne aja möödudes tunned ainult kerget tõmblust vasakus jalas kui juba märkad, et tahhomeeter kukkus 1000 pööret. järgmse etapina, kui oled käsikastiga masina roolis ehmatad käigukastist kostva ragina peale, qrt unustasin sidurit vajutada ;) aga inimene harjub kõigega, ka hea eluga :)
mis sa tiirutad kui kass ümber palava pudru, osta automaat ära :D
lennuk
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: K Apr 04, 2007 12:20
Asukoht: Lääne-Virumaa, Viitna kandis

uuendused

Postitus Postitas lennuk »

igasugused uuendused on ohtlikud! aga jah - automaadiga olen juba leppinud. seda enam, et ega minu arvamus kedagi ei huvitagi. naine helistas veidi aega tagasi ja teatas, et TEMA on otsustanud, et MINA ostan just selle auto ja just selle käigukastiga. seega - kui ma nüüd realistlikult olukorda hindan, siis - mul vist seda automaadiga harjumise muret ei tulegi, sest ilmne on, et mina sõidan vana autoga edasi.
tuhvlialuste maailmameister, lennuk
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10303
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

:D Saad naise kõrvale kaardilugeja ametit õppima asuda...
Kui masin käes, näita seda siis koos juhiga meile ka! :wink:
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
lennuk
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 12
Liitunud: K Apr 04, 2007 12:20
Asukoht: Lääne-Virumaa, Viitna kandis

Postitus Postitas lennuk »

kurat teab - kui "tulevane juht" hakkab juba seda otsustama, mida mina ostma pean ja mida mitte, siis võib kindel olla, et autot ennast enam pildile ei mahugi. (endast ma ei räägigi)
kas see on mingi haigus, mis l-roverile mõtlemisega kaasneb, et naine ei mahu enam pliidi ja külmkapi vahele ära vaid otsustab maailma valitsema hakata?
aga - eks ma siis püüan kaardilugemisestki rõõmu tunda.
jõudu kõigile - küll siis pildistame ja joonistame.
007
Mu elus pole muid autosid!
Postitusi: 860
Liitunud: E Veebr 26, 2007 10:57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

...käeline tegevus arendab silmaringi ja sääremarju.
"Life is like a box of Land Rovers. You never know what you're gonna get."
"Sport" massidesse !!! (lukud defauldis :P)
Krutitsa Disci - Krutitsa Disci... (Disco II)
Discovery 3 HSE
Discovery I
RR TDV8 3,6
Taisto
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 106
Liitunud: T Mär 20, 2007 08:47
Asukoht: Vanamõisa, Harjumaa

ZF

Postitus Postitas Taisto »

Rõõm ja rahu Disco I puhul igatahes. Ei ole muidugi mingi sportvariant, aga selle massina käsitsemise teeb eriti linnas väga mugavaks. Kiirendus muidugi kannatab, aga kellele ei meeldi, mingu teepeenra kaudu :)
Maailm keerleb kui Discokera!
LR90
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 575
Liitunud: L Juul 02, 2005 10:52

Re: uuendused

Postitus Postitas LR90 »

lennuk kirjutas:igasugused uuendused on ohtlikud! aga jah - automaadiga olen juba leppinud. seda enam, et ega minu arvamus kedagi ei huvitagi. naine helistas veidi aega tagasi ja teatas, et TEMA on otsustanud, et MINA ostan just selle auto ja just selle käigukastiga. seega - kui ma nüüd realistlikult olukorda hindan, siis - mul vist seda automaadiga harjumise muret ei tulegi, sest ilmne on, et mina sõidan vana autoga edasi.
tuhvlialuste maailmameister, lennuk


Mul sõber kunagi rääkis, et tema peres naine otsustab väikesed asjad
ja tema suured asjad, AGA naine otsustab, misasi on suur ja mis on väike.
zvm
Ma armastan offroad-i!
Postitusi: 16
Liitunud: T Mai 08, 2007 20:30
Asukoht: Eesti

automaatidest

Postitus Postitas zvm »

olen automaatidega ja ilma nii mitu ekvaatorit juba läbi sõitnud, erinava ilma ning maastikuga ja pean tõdema seda, et manuaal kast annab küll kordadest rohkem kontrolli auto üle, kuid ei kontrolli sellega teed...:) ja teel valitseva olukorra... varem või hiljem selline asi nagu manual kast jääb näha ainult muuseumites...
totu
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 256
Liitunud: L Veebr 10, 2007 18:36
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas totu »

No kas see kontroll ikka kordades parem on. Kui automaadiga autoga ära harjuda, on tema tegevus vägagi etteaimatav ja seega kontrollitav. Olen ca. 12 a kasutanud automaatkaste ja 1 korral olen seda kahetsenud (käimatõmbamise võimaluse puudumine). Tõsi- maasturikogemus vaid manuaaliga. Kujutlusvõime abiga (kogemus LR l kasutatud ZF kastiga sõiduautoga ca 350 000 km.) peaks AT ja maasturi kombinatsioon kohati manuaalist paremgi olema (nt. ei jookse turbo rõhk käiguvahetusel maha), linnasõidul ei kannata loomulikult võrrelda, seal on manuaal täiesti mõttetu, trassil suurt vahet ei ole (MT ökonoomsem, AT mugavam möödasõitudel). Kast iseenesest töötab peaaegu võrdväärselt kaasaegsete, elektrooniliselt juhitavate kastidega(oli üks esimesi 4 käigulisi, trafolukuga kaste), on piisavalt vastupidav (kasutati sõidukatel ka tublisti üle 200 kW mootoritega), ja laialt levinud (romulates BMWde ja Volvode alt saadaval).
Raud on tore.
Vasta

Mine “Üldised tehnilised küsimused”