Tungiga tõstmise kohad ja põhjapeal istuva auto tõmbamine?

Kõik nipid, kuidas autot paremaks ja maastikusuutlikumks muuta.

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Tungiga tõstmise kohad ja põhjapeal istuva auto tõmbamine?

Postitus Postitas Rein »

Mure siis selline, et kui ostan endale selle suure offroad tungi, mis nimi tal nüüd iganes oli, kus kohast saan oma disco I sellega üles tõsta peale kärukonksu. Kas esimesed originaal pukseerimis aasad on piisavalt tugevad, et kõhupeal istuvat autot nendest välja tõmmata kas traktoriga, või siis käsivintsiga?
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

1)Selle offrod tungi nimi on latttungraud. Suurim tootja on Hi-lift, mille järgi on siin ka oma hüüdnime saanud.
2)Kõige parem on tõsta küljeaudadest või tuvedatud kaitseruast (Nagu näiteks siin http://www.simmonites.com/vehi/camel%20 ... Import.jpg ). Ma ei mõtle neid alumiinumist pehmieid astmelaudu, ega tehase torukesi mida külge pannakse.
Selleks on vaja paigaldada korralikud tugevad külljeruad (Nagu näiteks siin http://www.ig4x4.com/usrimage/rrc%20d1%20ii.jpg ). Peale tõstmise kaitsevad ka külgi känude, kivide ja puude tekitatavate vigastuste eest.
3)Jah, esimesed aasad kannatavad tõmbasmist traktori või teise autoga. Kuid vältimaks ülejäänud "kõhulause" vigastamist on kõige mõtekam esmlat kasutada elekti- või käsivintsi (Selleks sobib ka see sama latttungraud.)
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
LittleSuzi
ELRK liige
ELRK liige
Postitusi: 815
Liitunud: R Nov 16, 2007 12:28
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas LittleSuzi »

Landy kirjutas: 3)Jah, esimesed aasad kannatavad tõmbasmist traktori või teise autoga. Kuid vältimaks ülejäänud "kõhulause" vigastamist on kõige mõtekam esmlat kasutada elekti- või käsivintsi (Selleks sobib ka see sama latttungraud.)
Hi-lifti kasutamisel on tähtis ohutus - tungi käepidemega võib saada väga valusti pihta ... seega ohutus ennekõike :)
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Hi-Lift käes :). No on ikka kolakas küll. :D Vintsiks kasutamise jaoks siis seekleid tatvis, aga millega seal majandada, kas nööri, keti või koormarihmaga. Kas käsi vintsamise juures on keegi ka midagi ploki süsteemi laadset teinud. Võtan praegu mõned seeklid ilmselt jupp ketti ja paar koormarihma pagasnikusse.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Rein kirjutas:Hi-Lift käes :). No on ikka kolakas küll. :D Vintsiks kasutamise jaoks siis seekleid tatvis, aga millega seal majandada, kas nööri, keti või koormarihmaga. Kas käsi vintsamise juures on keegi ka midagi ploki süsteemi laadset teinud. Võtan praegu mõned seeklid ilmselt jupp ketti ja paar koormarihma pagasnikusse.
Selle (Hi-lifti kasutus) teemalisi koolitusi on klubi varasemalt juba läbi viinud.
Pilt
Pilt
Kindlasti tuleb teema taas jutuks ka Sügisüritusel.

Kui asjaga kiire helista mulle (jälle) teen sulle lühikese personaalkoolituse.

NB! Ühutustehika üle kõige!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ma ei hakka praegu tühja helistama, lähen istutan auto ikka enne mutta, siis kohe praktiline koolitus, võtan taskust tel. UUPS levi pole ja siis pea tööle ja pooled küsimused jäävad ära. :D
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kas keegi on pannud DI le ette tugevamad pukseerimsi aasad? Originaalisd andsid järgi. Tõmbasin muidugi ühest aasast ka ja mitte ka päris otse, õrn nurk oli sees. Taga sillapeal oli kinni, ja väheke oli tõusu ka. Ei taha raamikülge keevitama hakata, et kas on mingit pildikest kellegil läbi jooksnud, et kuidas seda teha?
Kasutaja avatar
Veiko Varik
Tunneb LR hingeelu!
Postitusi: 264
Liitunud: P Okt 14, 2007 20:38
Asukoht: LR pesa
Kontakt:

Postitus Postitas Veiko Varik »

Orginaal õige vedamise konks käis raami otstes olevate kahe poldi alla.Avataril on sul aga pilt koor rauaga seega ma järeldan,et see vedamis aas on eemaldatud raua paigalduse käigus.Suhtu asja loominguliselt ja tekita sinna uus aas.
W
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Imedepõllul peaks neid lademetes olema. Kohapeal paigaldamise ja "custaom" aasa tegemise võimalus ka.
Must Luik võib sulle kindlasti mingi äged tuuning osad ka müüa-paigaldada.
Viimati muutis landy, E Apr 13, 2009 11:01, muudetud 1 kord kokku.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Ma praegu vaatasin, et 2 poldi alt tuleb koos ilurauaga ka tegelikult aas, mis on umbes 3mm raua sees. Ehk see kannatab?
Ojala
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 135
Liitunud: L Juun 07, 2008 10:25
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ojala »

Mul peaks ka leiduma kuskil üks aas mis on kahe poldiga kinnittatav raami otsa, peab üles otsima kui huvi on.
olen kunagi sõitnud LR-iga

Kiur ojala
Tel: 56935072
e-mail: sail@hot.ee
Sa võid olla alkoholsõltuvuses. Kui vähegi võimalik, lõpeta joomine otsekohe.
Rein
Land Rover-mu ainus armastus!
Postitusi: 1150
Liitunud: K Juul 16, 2008 19:49
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Kui leiad, oleks hea küll. :)
Ojala
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 135
Liitunud: L Juun 07, 2008 10:25
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ojala »

Nii konks üles leitud, kui soovid näha siis astu homme keskusest läbi betooni tänavast.

Kiur
56935072
olen kunagi sõitnud LR-iga

Kiur ojala
Tel: 56935072
e-mail: sail@hot.ee
Sa võid olla alkoholsõltuvuses. Kui vähegi võimalik, lõpeta joomine otsekohe.
Vasta