O: Veljed Freelanderile

Koht Land Rover'ite varuosade ja lisavarustusega kauplemiseks.

Moderaator: landy

Vasta
Hashi
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 19, 2007 17:06
Asukoht: Kalmemäe talu, Kuusalu vald, Harjumaa

O: Veljed Freelanderile

Postitus Postitas Hashi »

Heips!
Plaan on talveks oma kallile koduabilisele "plekist kõrge kontsaga kitsad saapad"(loe: plekkveljed ja rehvid) kinkida. :wink:

Ühes foorumi teemas pakutavad "saabaste" mõõdud(15x8"; 15x10"; 16x7"; 16x8") ei ütle mulle kahjuks mitte essugi :(
Ise imetlesin (inter-needuse)poes 195/70R15 või 205/70R15 saapaid ning nüüd oleks vaja nende jaoks sobilikke"plekk-liistusid". Neid ma aga pole leidnud või on pakutavate "liistude" mõõdud olnud minu jaoks "tundmatutes ühikutes".

Keegi targem võiks minusugusele lollile selgitada ka alljärgnevate tähistuste erinevusi:
195/70R15 <-> 195/70R15C - mida see indeks C tähendab? (sama on olnud ka rehvi/velje diameetri tähise juures R15 <->R15C). Samuti on minu jaoks mõistatuseks jäänud mustri C2 tähis või kuju - milline see C2 muster siis välja näeb või mida see tähendab? Rehvi koormus- ja kiirusindeksid võiks vist olla 85Q? Vähemasti minu diletandi mõistus oletab nii :roll:

Ehk leidub siin mõni teadlikum, kellel on neist ühikutest rohkem aimu ja kellel oleks midagi sobilikku ka pakkuda või oskab vihjata-viidata, kuhu poole jooksma hakata. Loomulikult on praeguses "majandusliku surutise viljakates tingimustes" rahakott ka üsna kõhnukeseks jäänud - põllumajandus-saaduste hinnad on tublisti langenud ning osturalli on vist läbi saanud. Niiet hinge-hinda ma pole suuteline kahjuks maksma ;)
Seniks...
-----
Jätkuuu! :)
Hashi
kontakt: 5211837
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10308
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

1) Natuke kodust lugemist:
http://www.landroverclub.ee/index.php?o ... Itemid=119
2)Freelanderi plekkvelgesid liigub järelturul üsna kesiselt.
3)Kasutatud valuvelgedega võinb aidata kasutaja "Inseneer" imedepõllult
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
Kjen
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 166
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kjen »

"C" peaks kaubikule mõeldud rehvi tähistama. Suurema kandevõimega.
Hashi
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 19, 2007 17:06
Asukoht: Kalmemäe talu, Kuusalu vald, Harjumaa

Postitus Postitas Hashi »

landy kirjutas:1) Natuke kodust lugemist:
http://www.landroverclub.ee/index.php?o ... Itemid=119
2)Freelanderi plekkvelgesid liigub järelturul üsna kesiselt.
3)Kasutatud valuvelgedega võinb aidata kasutaja "Inseneer" imedepõllult
Hmmm...
Veebileht kirjutas:Viiteid sellel milliseid velgi ja rehve on tootja aegade jooksul Land Roverile kaasa müünud leiate meie mudeleid tutvustavalt lehelt.
1) paraku ei leidnud ma sealt lehelt küll midagi :cry:
2) mõningaid "plekk-saapaid" küll eile inter-needuses kolades leidsin, kuid hetkel ei suuda viidet tuua. Enamus kipub olema 114,3 mm auguvahega ja hinnad üpris soolased :cry:
3) kui miskit muud üle ei jää, eks siis peab talle "valu andma" ja inseneer'i tülitama ;)

Kjen: selge, neid siis rohkem ei ihalda ;)

A mida see C2 muster endast kujutab?
Seniks...
-----
Jätkuuu! :)
Hashi
kontakt: 5211837
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10308
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas landy »

Hashi kirjutas:
landy kirjutas:1) Natuke kodust lugemist:
http://www.landroverclub.ee/index.php?o ... Itemid=119
2)Freelanderi plekkvelgesid liigub järelturul üsna kesiselt.
3)Kasutatud valuvelgedega võinb aidata kasutaja "Inseneer" imedepõllult
Hmmm...
Veebileht kirjutas:Viiteid sellel milliseid velgi ja rehve on tootja aegade jooksul Land Roverile kaasa müünud leiate meie mudeleid tutvustavalt lehelt.
1) paraku ei leidnud ma sealt lehelt küll midagi :cry:
Ma pigem viitasin kiirus-ja koormusindeksi tabelile ja selle joonisele:
Pilt
sest sulle jäid markeeringud segaseks
2) mõningaid "plekk-saapaid" küll eile inter-needuses kolades leidsin, kuid hetkel ei suuda viidet tuua. Enamus kipub olema 114,3 mm auguvahega ja hinnad üpris soolased :cry:
Poldivalmite kohta on info siin:
http://www.landroverclub.ee/foorum/viewtopic.php?t=2491

Uued saad kindlasti siit
www.allmakes.ee
ja ka siit endale tellida
www.jrmotors.ee
3) kui miskit muud üle ei jää, eks siis peab talle "valu andma" ja inseneer'i tülitama ;)
Arvan, et saad soodsa hinnaga kätte
A mida see C2 muster endast kujutab?
Sellist standardit nagu "C2 muster" ei ole olemas. Palun täpsusta rehvi tootja ja mudel.

Kasuliku ja harivat lugemist veel:
http://www.landroverclub.ee/foorum/view ... elanderile
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Hashi
Edasi, ainult Hi-Lift'iga !
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 19, 2007 17:06
Asukoht: Kalmemäe talu, Kuusalu vald, Harjumaa

Postitus Postitas Hashi »

landy kirjutas:Ma pigem viitasin kiirus-ja koormusindeksi tabelile.../...sest sulle jäid markeeringud segaseks
Sain vist valesti aru jah, kuigi minu pakutud 85Q põhines eeldusel, et mu koduabilise kehakaal(loe: täismass) on kusagil veits üle 2 tonni ja jaguneks siis rataste vahel indeksiks 85 (515kg per "pastel") ja kiiruse indeksiks Q (top speed 102mph=~160km/h). Kiiremini vast ei õnnestuks Eestimaa teedel ei seisukorra ega ka seaduste järgi kimada ;)
landy kirjutas:Poldivalemite kohta on info...
Tänud! Hmmm... kust küll mina võtsin, et auguvahe täpselt 114mm peab olema :roll:
Misasi see PCD on? Või saan ma sellest tabelist valesti aru - PCD ongi auguvahe ja Offset (tsentrinihe) võib olla(või peabki olema? :shock: ) vahemikus 35 kuni 42mm?
Land Rover Mudel Aasta PCD Offset Keskava
Freelander 97> 5x114,3 35 - 42 64
landy kirjutas:Uued saad kindlasti siit ja siit... Arvan, et saad soodsa hinnaga kätte... Kasuliku ja harivat lugemist veel
Tänud!
landy kirjutas:Sellist standardit nagu "C2 muster" ei ole olemas. Palun täpsusta rehvi tootja ja mudel.
SIIN tabelis on mustrina kirjas C2, millele ma vastet olen otsinud. Visuaalselt seda kahjuks pole, kuid sooviksin seda enne ostu-otsust siiski näha - vanad eestlasedki ju ei ostnud põrsast kotis ;)
Seniks...
-----
Jätkuuu! :)
Hashi
kontakt: 5211837
Vasta