Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Kui on muresid 2004-2010 Discovery 3 -ga või 2010-2016 a. Discovery 4 -ga (L319)

Moderaatorid: inseneer, landy

Vasta
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Autoks 2006 aasta discovery 3 2.7 140kw
Probleem järgmine: sõites maantee kipuvad mootori pöörded kõikuma ligikaudu ~50-100rpm, isegi enam vahepeal. Ja mingi hetk ei tee üldse. Püsikiirushoidjaga sõites teeb samamoodi, on tunda ka seda sõidus mitte ainult tahhomeetril. Lisaks tekib harva mingi vibratsioon(või kakkumine) järsemal kiirendamisel
Eile siis mõtlesin et proovin manuaalselt varjant, ja põhimõtteliselt võin õelda, et siis on pöörded paigas ja ei õõtsuta niimoodi. Sõidab nagu peab
Mis seda põhjustada võib?
Generaator läheb lähipäevil vahetusse seoses pinge kõikumisega. Piduri pedaali andur samamoodi kuna veakoodid on and selle viga.
Muid vigu nagu ei näita see algeline 100juurone veakoodid lugeja.
On käinud peast varjandi, et turbiin, kõiksugu andurid, kast ise, pihustid jne jne
Käiguvahetused ise on ideaalsed.
On pakutud ka varjant et võib olla tarkvara viga.
On õeldud, et pinge kõikumine võib tekitada seda
Sessuhtes, et raske kirjeldada seda kõike kuid äkki saite aimu ja oskate soovitada midagi. Kindlasti kui midagi meenub siis annan siia alla lisana teada.
Ja kui keegi harjumaa teeb ise asjalikku diagnostikat või tarkvara muutmist siis võib mulle teada anda.
Aitäh
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Postitusi: 10293
Liitunud: R Juul 01, 2005 17:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas landy »

Sellel autol on nii, et vigane generaator ja surnud aku tekitavd kõiksugu kummalisi anomaaliaid.
Seeg oota geneka vahetus ära ja vaata, mis peale seda juhtub.
Tasub kulutada veel vaidi raha, minna Andruse juurde LR pessa ( https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... f=18&t=578 )ja pannakse võimas tester taha ning vaadatakse sõidu ajal Live Data feedi. Siis ehk selgub midagi. Kõhutunde järgi paneb mingi sensor villast.
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Sai vahetatud genekas, pinge kõikumine kadunud. Panin ka uue piduri lüliti mis errorit andis, ei muutnud see ka midagi. Homme vaatan kas viga uuesti alles.
Aga jah, põhimõtteliselt kui maanteel sõites hakkab pööre kõikuma siis plaksti manualiks ja kadunud anomaalia.
Samas mingi aeg sõidad automaadireziimis niimoodi et ei tulegi kõikumist. Kuid viimaselajal on sagenenud see jah.
Et siis sedasi tänaseks
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Ainus viga mis praegu on jäänud j ikka vahepeal peale sõitu tuleb on u0132 - lost communication with ride level control
Ja tähendasid hommiku ka seda et kui püsikiirus järele panna siis hakkab kõigutama, muidu lasi täitsa hästi sõita
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas martinsl »

Täiesti puusalt aga tüüpiliselt pöörete ujumine tähendab, et kasti remonti tahab. Turbiin kulunud.
Bmwclub foorumist otsi A.Karro kontakti.
Diagnoosida võimalik mitmes kohas aga kui asi kastis siis meh.plokk nagunii vajab remonti ja ei tea, et Eestis keegi teine seda teeks peale tema. Läti Recro on ka.
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Praegu sai uue aku, uus genekas
Automaadiga sõidab ilusti kuid ei saa väita et üldse ei tee, teeb aga minimaalselt. Ja kohe kui püsika puutub siis on olemas kõikumine. Ilmselt üritan millalgi kuskil diagnoosis korralikus käia.
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Sõidab ka püsikaga stabiilselt, kuigi veiderdab vähe ikka, mu enda loogika ütleb et siis ei saa olla turbiin kui aku ja geneka vahetus parandas natuke olukorda.
Pakuti ka et õlivahetus koos filtritega kastis vahetada. Võibolla õli vähe, võibolla õli kehv. Kuna eelmine omanik ei ole mulle siiani ütelnud millal ta õli väidetavalt vahetada lasi siis jääb ka sellele kahtlus.
Hommiku jäi tunne et ei vaheta kast 6 dale ise, kui lükkasin spordile ja manuaalselt alla siis jäi neljas käik. Kuid ega seda ka nii võtta saa, juba spordile lülitus võib käigu alla visata. Sest ausalt käiguvahetused on sujuvad ja ei saa põhimõtteliselt arugi.
Kasutaja avatar
martinsl
Kohe panen 33" rehvid!
Postitusi: 284
Liitunud: R Dets 13, 2013 10:17
Asukoht: Tallinn

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas martinsl »

Kui turbiin hakkab otsa saama siis see käiguvahetusi ei muuda. Rohkem hakkab nagu (läbi)libisema. Meh.plokk on see asi, mis seda juhib. Õlivahetusega tekib risk, et enam sujuvalt ei vaheta, kui plokk korralikult “lekib”. Vaheta õli ära ja vaata mis saab, remondiks läheb siis pannaks jälle uus õli.
Tüüpiline on see ujumine 1400-1800 vahel ja kõrgematel pööretel ei uju.
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Gearbox:
U0155- CAN communication fault with IC(instrument cluster)
-permanent

Transfer case:
U0122- Lost Communication With Vehicle Dynamics Control (VDC) Module
-intermitent

Asi läks nagu paremaks peale aku ja geneka vahetust, võibolla petlik
Need kaks koodi põhimõtteliselt,ja ilmselt ei ole ka selle pöörete kõikumisega see juhus, et erinevate moodulite vahel puudub ühine keel nagu veakoodidest järeldab.
Ideid, kogemusi?

Aga eks ma ise ka sisimas tean juba, et turbiin see põhjustaja ole, mis ma end ikka petan
Lisaks täna katsetustel, lastes gaasi maha vaikse hooga mootoriga pidurdades ja kohe uuesti gaasi andes annab kolksu(võib tunduda nagu poolteljeotsad oleks otsas kuid ilmselt tuleb siiski sealt kust ma ei taha et see tuleb)
Nii et jagage kontakte kuhu pöörduda kust abi saab
Või vedeleb kellegil kodus mulle vajaminevat osa🙂
Kasutaja avatar
petros
MT-rehvid ja muda!
Postitusi: 151
Liitunud: T Okt 03, 2006 10:48
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas petros »

Mul teeb sarnaselt kolksu… umbes kuus korra max ja sedasi aastaid. Olen leppinud kuna koos remondimehega sõites seda ei juhtu kunagi ja hullemaks ei ole ka läinud.

Kui täpne viga teada, siis võtaks paranduse ette :)
from disco 2 disco
Etnies858
Unistan offroadist!
Postitusi: 72
Liitunud: K Juul 06, 2016 14:27
Asukoht: Tartu

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Etnies858 »

Maanteel rpm kõikumine on kulunud turbiin, läbikäidud tee. Uus turbiin ja meh. plokk ja elu ilus jälle.
Kaupoki
Rääkige mulle LR-ist!
Postitusi: 8
Liitunud: T Sept 07, 2021 04:38

Re: Discovery 3 pöörded kõiguvad sõites

Postitus Postitas Kaupoki »

Just, turbiin koos kastiõli ja filtriga vahetatud. Mure kadunud. Tänud siinkohal Hummel Heigole kelle firmas tehakse head tööd. Reede õhtu 9paiku anti teada, et valmis, ja sai kätte ka.
Nii et enamus siin ülal sümptomitest on siiski turbiin.
Niiet super
Vasta

Mine “Tehnilised küsimused-Discovery 3 ja 4”