1. leht 1-st

kiiruskaamerad vs spidomeeter

Postitatud: T Mai 19, 2009 22:15
Postitas tyybel
Defender 110, all 235/85/16 elik originaalmõõdus rehvid.
Sõitsin täna Tartu maanteel ja jälgisin huviga, et kõik need põnevad elektroonilised kiirust mõõtvad tablood, mis sinna on paigutatud, näitasid ca 10km/h rohkem kui minu auto spidomeeter. St enda arvates sõitsin 100km/h aga tabloo näitas 111km/h. teistes kohtades olid muud numbrid a la ~91,92 vs 102 jne. Ka väikestel kiirustel nt Ardusse sissesõidul näitas auto spidomeeter 13km/h vähem kui see mõõtur. Variante on kaks:
A: spido paneb rukkisse
B: mingi liiklusohutusidioot on arvanud heaks need radarid häälestada rohkem näitama.

Variant B kasuks räägib vastav tabel, mille kohaselt oli kiirus 100, mitte 110.
landy kirjutas:60 km/h - sujuv, vaikne, kerge kahin sillas
80 km/h - sujuv, mitte nii vaikne, silla kahin kõvem
100 km/h - hakkab veidi ujutama, müratase rahuldav, rool vibreerib
110 km/h - ujub, rool vibreerib, tekib jube tuulemüra, silla kahinat enam ei kuule
120 km/h - ei uju enam, sest rool on nii kõvasti peos, tunned ainult vibra ja jõhkrat tuule- ja mootorimüra
130 km/h - rehvide vibra hakkab järele andma, kahinaid ei kuule enam ammu, isegi mootorimüra mitte väga, tuulemürin on üle kõige
140 km/h - jääb alles ainult hirm ja müra
150 km/h - isegi müra ei kuule enam, nii kole on.
Variant A kasuks viitab viimase aja tendent, et spido järgi sõites (isegi linnas) jõuan vaikselt kõikidest teistest mööda. Maanteel on seda eriti hästi märgata, kiirus suurem ju. Pidasin seda ülivägakorralike liiklejate tekkimisest tingituks aga nüüd hakkasin kahtlema.

Variant B kasuks räägib taas see, et Pirita teel, kus pidevalt uue piirangu tõttu (50km/h) eriti kurjalt kogu aeg kiirust mõõdetakse, olen öösiti ~60km/h korduvalt radarisse sõitnud. Kui spido peaks valetama, siis oleks see pigem 70km/h alla jäänud. Aga pollar ei ole teist nägugi teinud, seega spido näitab õigesti või isegi vähem.

Variant A kasuks räägib jällegi see, et sihukese mikihiirekõrvadega veokaga liikleja on pollarite arvates sooda ja nad ei hakka hullu torkima kui just eluohtlikke manöövreid ei soorita.

Nii A kui B variante kinnitab tõik, et kui talve hakul uued rehvid alla panin, siis mõõtsin kahe GPSiga spido täpsust ja näitas vbl 70km/h juures nii 2 km üle. Umbes 2 kuud tagasi hakkas spido seier kummaliselt tudisema - ei fikseeri end alla 70km/h mingile kindlale kiirusele vaid pendeldab nii 3-4 kilomeetrise amplituudiga üles alla (kui nüüd keegi aru sai, mida ma mõtlen), suurematel kiirustel on ok. Kuu tagasi tegin sama GPS-mõõtmise ja spido näitas ca 2 km/h alla. Seega valetamistendentsi on märgata aga ega selle väreleva seieri puhul 100% ei julge väita kah.

Et siis - pall on õhus - kiiruskaamerad valetavad või spidoga mingi jama?

Postitatud: T Mai 19, 2009 23:00
Postitas LoJack
Kui võrdlen enda kogemusi (Defender 110, all 235/85/16) siis minu GPS ja kiiruskaamerad näitavad ca 5 km/h väiksemat kiirust kui spido. Sama ka teise auto puhul.

Postitatud: K Mai 20, 2009 07:22
Postitas Kjen
LR 110, mille all on 305/75/R15, tekitab kiiruskaameras näidu 110km/h, kui spidomeeter andmetel kiirus on alles 85km/h.

Postitatud: K Mai 20, 2009 07:44
Postitas tai
Tõe teada saamiseks on he tulemus paigaldada kalibreeritav odo/spidomeeter. Kui maanteel hoolikalt ringi sõita on osadele kilomeetri postidele numbri asemel kirjutatud ´KL, mis tähendab kontroll lõiku. Sellel lõigul kalibreeritakse maantee grahvide mõõtemasinaid ja saab ka ise nähe kui pikk on täpselt kilomeeter. Endal jooksupealt tulevad seadmed meelde nimega eltrip ja rallitrip http://www.trippi.fi/

Siis alles hakkab tõde selguma, sest gps on ka selline asi nagu ta on

Spido

Postitatud: K Mai 20, 2009 09:46
Postitas Kalamees
Teemeistrite masinatel sellised asjandused peal. Sugulase Subarul peal, Hää tee karedust mõõta, on mingid normid millele peavad talvised teed vastama. Kunagi sai üht BMW spidot nats käpitud, tegi sõidu ajal lolli häält, tekkis mõte vaadata ja panna vast tilgake peenikest õli. Peale seda 100 sõites näitas 70 kanti.

Postitatud: K Mai 20, 2009 11:13
Postitas landy
Kui GPS-il on normaalne levi, siis saab ka tegeliku kiirus ekenasti kätte. GPS.iga mõõtes sõidan oma 235/85 R16 rehvidega täpselt lubatud kiirusega(+/-2km /h)
Kuna tootjad on ehitanud autod nii, et spidomeeter näitaks tegelikkusest ~5km suuremat kiirust ja kui sina sõidad GPS-i järgi, siis on loogiline, et teistet tiga kiiremini liigud.

Postitatud: K Mai 20, 2009 11:16
Postitas tyybel
Kjen kirjutas:LR 110, mille all on 305/75/R15, tekitab kiiruskaameras näidu 110km/h, kui spidomeeter andmetel kiirus on alles 85km/h.
No see on üle tolli originaalist kõrgem, mistõttu väike, nii 5% viga peabki olema, -25km/h on ikka liiast.
tai kirjutas:Tõe teada saamiseks on he tulemus paigaldada kalibreeritav odo/spidomeeter. Kui maanteel hoolikalt ringi sõita on osadele kilomeetri postidele numbri asemel kirjutatud ´KL, mis tähendab kontroll lõiku. Sellel lõigul kalibreeritakse maantee grahvide mõõtemasinaid ja saab ka ise nähe kui pikk on täpselt kilomeeter. Endal jooksupealt tulevad seadmed meelde nimega eltrip ja rallitrip http://www.trippi.fi/
Tai, krt, ega ma Defekaga ringrada ei hakka sõitma, et midagi kalibreerima hakkan :lol:
Niisama sõitmiseks on parim kalibreering ikka enda p...el, mis ütleb, kas saad hakkama või ei ja natuke tervet mõistust. Mul on mure, et ma lihtsalt idioodi kombel radarisse ei lajataks. Pealegi meeldib mulle kui asjad töötavad. 5% eksimusega suudaks veel leppida aga 10% on juba liiast.

Asi siis selge - kiiruskaamerad töötavad õigesti, järelikult spido p...es.

Postitatud: K Mai 20, 2009 12:10
Postitas Myller
Lihtsuse huvides olen tegelikku kiirust määranud stopperi ja kilomeetripostide abiga. tunduvalt odavam, kui mitme tuhande eest vigureid hankida. Stopper tuli telefoniga poest kaasa.

Kalev

Postitatud: K Mai 20, 2009 13:22
Postitas landy
Myller kirjutas:Lihtsuse huvides olen tegelikku kiirust määranud stopperi ja kilomeetripostide abiga. tunduvalt odavam, kui mitme tuhande eest vigureid hankida. Stopper tuli telefoniga poest kaasa.

Kalev
Stopperiga on jube nadi metsas orjenteeruda, seega on paljudel GPS nii ehk naa olemas ja sel kiiruse näit sama moodi sees.
GPS on paljudel mobiilidelgi juba ostes sees.

Spido

Postitatud: K Mai 20, 2009 17:05
Postitas Kalamees
Krt ei tea selle mudeli ehitust. aga kas viga äkki trossis kui see on või siis juhtmetes mis spidosse jõuavad. Endal RRCL oli tross nõrkemise äärel ja pani pada. Mingi juhe ära koolenud või selle äärel.