1. leht 2-st

Paluks targemate arvamust!

Postitatud: E Okt 15, 2012 13:32
Postitas siiri
Tervist

Oleksin väga tänulik kui keegi oskaks või julgeks kosta midagi Auto24 müüdavate järgmiste Land Roverite kohta: http://www.auto24.ee/used/1066609 ja http://www.auto24.ee/used/1091624 Endal antud alased teadmised kahjuks puuduvad.

Ette tänades
Siiri

Postitatud: E Okt 15, 2012 14:17
Postitas landy
Kui ausat vastust soovite, siis ei soovitaks kumbgi osta. Olete valinud kaks kõige ebastabiilsema kavaliteediga ja vigaderohkemat mudelit Land Roveri to0dangust.
1,8L Freelanderit ei soovita heasüdamlik inimene isegi vaenlasele, sest nimekiri osadest, mis katki ei lähe on lühem, kui neist, mis katki lähevad.
Lähemalt saate vigadest lugeda:
http://www.landroverclub.ee/foorum/viewtopic.php?t=4739
Range Rover II e. P38A on suur loterii + hulk tüüpvigu.

Postitatud: E Okt 15, 2012 14:40
Postitas Black66
Ma ikkagi ei saa aru mis selle P38 juures koguaeg nii loteriiks peetakse? Õhkvedrud ja kliimablokk? Ei ole veel mina näinud ühtegi isendit, millel oleks mõni ravimatu viga küljes ja tuleks maksta remontimise eest hingehinda.

Postitatud: E Okt 15, 2012 14:51
Postitas landy
Vedrustuse probleemid: Õhkvedrud, kompressor/trorud-voolikud, solenoidid, andurid aj elektrooniak rikked
Salongi keskkonna probleemid: kliimasedme rikked, elektrooniks rikked, ära surevad slongi ventilstsiooni servomootorid.
Kasutustükkege probleemid: Kesklukustuse ja (esi)uste lukkude rikked, EAS vead, juhtelektroonika rikked
Ja nii edasi.

Inseneer võib teha nimekirja enim nõutud detailidest siis soovikorral.

Postitatud: E Okt 15, 2012 15:16
Postitas Black66
Vedrustus ei ole sugugi probleemsem, kui mõnel teisel õhkvedrudega autol. Selge see, et mugavus maksab ja selle eest tuleb hoolt kanda.
Salongi poole pealt on minul saba andnud ainult ahjumootorid, millest üks sai elule tagasi ärataud ja teise vahetasin ära. Kliimaseade on täpselt selline nagu igal teisel autol ja midagi kolossaalselt seal katki ei saa minna.
EAS ongi õhkvedrude aju, uus ei maksa niipalju et teda ei jaksa osta ning siis on aastaid mureta. Kesklukk ja kõik muu sellega seonduv on remonditav ning varuosad ei maksa ulmeraha.

Ehk et tegelikult ei ole asi sugugi nii hull nagu kõigile meeldib siin rääkida, ma ütleks küll et küllalt töökindel auto kui õigel ajal teatud probleemidele tähelepanu pöörata.

Postitatud: E Okt 15, 2012 15:58
Postitas landy
Seleta kõike seda naisterahvale, kes hommikul sõitamasuda ei saa kuns uksed ei tule lahti või on auto kõhuli vastu maad, vms.
Esiukse purunenud lukumehhanismile ligipäsemine on ikka paras keberniit, kui pead kinnisel uksel polstri kuidagi maha saama.
nagu maütlen on P38A nagu vene rulett. Oncneid, kes on autodega aastaid ja üsn auuest peast juba püsti hädas ja ka neid kes iei tea muredest midagi.
Pere esimeseks või ainsks autokd ei tõuse mu käsi küll seda soovitama, kui ise suurem asi suto remontija pole või suurtest keskustest eemal elada.

Postitatud: E Okt 15, 2012 17:27
Postitas siiri
Aitäh nõuannete eest!

Õnnemängudes ei ole mul kahjuks siiani vedanud. Äkki oskate siis mingit muut marki maasturit soovitada. Või peaksin mõtte "leebest" maasturist üldse maha matma kui hinnaklass jääks u.6000 EUR lähedusse. Maastur peaks olema suuteline läbima talvise külatee kui sahk ei ole veel hommikuks jõudnud. Eelistatud oleks manuaal käigukastiga diisel, mille kütusekulu jääks mõistuse piiresse. Võib soovitada ka teisi marke kui see ei lähe teie foorumi teemaga vastuollu (Eesti Land Roveri foorumi). Oleksin väga tänulik asjatundjate arvamuse eest!

Postitatud: E Okt 15, 2012 18:01
Postitas tyyp07

Disco2

Postitatud: E Okt 15, 2012 18:38
Postitas Kalamees
Siis juba vaadata Discovery 2 ja alates 2001 aastatest. Ja kindlasti tasub proovida automaat kastiga masinat. Mugavus ja ainult õli ja filtri vahetus vahest.

Postitatud: E Okt 15, 2012 18:38
Postitas landy
Discovery I teine modifikatsioon 1994 sügis -1998 või Discovery II 1998- 2004 võiks vaadata.

Postitatud: E Okt 15, 2012 18:50
Postitas Chopper
D2 soovitaks kindlasti, kui on teada auto ajalugu ja veakesed. Hinnaklass ka sinna 6000 kanti. Ja linna kindlasti automaat :)

Postitatud: E Okt 15, 2012 19:22
Postitas landy
DiscoI ja Disco II remondi ja hooldusega saavad hakkama enamik töökodasid. Disco I puhul isegi naabrimees kes traktorit remontida oskab.
Jupid mõistliku hinnaga ja nii uuest, kui pruugitud peast saadaval. Kõik tüüpvead risti ja põiki ette teada ja vea maksumused ka.

P.S. siiri, märgi palun profiilis ära ka piirkond kus asud või peamiselt kasutada, Lihtsam aidata.

Postitatud: E Okt 15, 2012 19:32
Postitas pirx
Discovery IIA. Võimalikult hea lisavarustusega ja ilma tagumiste õhkvedrudeta. Väga hea Land Rover, millel üüratu pagasiruum.

Postitatud: E Okt 15, 2012 19:59
Postitas Chopper
pirx kirjutas:Discovery IIA. Võimalikult hea lisavarustusega ja ilma tagumiste õhkvedrudeta. Väga hea Land Rover, millel üüratu pagasiruum.
Pole neil õhkvedrudel häda midagi - väga ok on tallinna teedel rahulikult nagu laevaga sõita

Postitatud: E Okt 15, 2012 21:01
Postitas siiri
Tänud vastamast.

Teie poolt pakutud autod on väga sümpaatsed ja isiklikult mulle väga meeldivad. Kuna aga ostetav auto jääks ainsaks kasutatavaks autoks, kardan, et need oleks minu jaoks liigne luksus, mida ma endale lubada ei saaks, arvestades, et auto head läbivust on vaja ainult talvel. Kuna Land Rover mulle miski pärast huvi pakub vaatasingi väiksemat ja säästlikumat varianti (RR), millega kannataks ka igapäevaseid sõite teha, aga nagu selgus siis see oleks vist endale karuteene tegemine. Samuti ei tahaks vanemat autot kui u.2000 a. ja mitte väga suurema läbisõiduga kui 200 000, aga eks ressursid panevad kõik paika :( Aga head mõtted on endiselt oodatud :wink: