Martini Discovery II A 2004

Tutvusta teistele Foorumi kasutajate oma autot ja selle ümberehitusi!

Moderaatorid: tt, landy

Kasutaja avatar
DreamWalker
Rendin difrilukud!

Re: Martini Discovery II A 2004

PostitusPostitas DreamWalker » E Jaan 13, 2020 20:08

Ehk liiga võimas aku geneka jaoks, ei suuda piisavalt laadida
Vaatasin just RAVE-st üle - LR ise näeb ette bensukal 72ah akut ja diislil 110 ah akut :roll: 8)
2001a Discovery 2 TD5
Where comfortzone ends - adventure begins!
appo
Ma armastan offroad-i!

PostitusPostitas appo » L Veebr 15, 2020 11:50

Sai Tartust akukeskusest ostetud uus aku. Nad olid üsna segaduses, kui seletasin, et mis mõõtudega aku, missuguse polaarsusega ning mis autole vaja on. Varta kataloogist nad TD5 mootorit üldse ei leidnud. Lõpuks nad hoolimata minu 110ah nõudest suutsid mind ära veenda ostma EXIDE EL955 95 Ah 800 A EFB aku. Väidetavalt, kuna tegu on EFB akuga mis on mõeldud start-stop süsteemiga autodele, pidavat see 95Ah välja tegema sama hea aku kui vanemat sorti 110Ah. Usaldan siis professionaali nõuannet ja.. eks näis. Siiamaani on toiminud ideaalselt.

MS käigukasti viga viskab ikka vahest kui pikemalt tagurdada :roll:

Inglismaalt jõudnud ABS klapiandurite paranduskomplekt sai samuti mehaanikule pihku surutud ning lastud ära vahetada. Tehti veel nö. topelt kindluse tagamiseks ka otseühendus klapiandurite juurest ajusse (muidu on seal klemmidega ühendus). See parandus on tulemusi andnud - kolme sõbrakest (TC, ABS, HDC) pole enam näinud. Keda kummitab sama probleem siis selle kohta head materjali: https://drive.google.com/open?id=1N_2nK ... Szro9KxyyJ

Veel kadusid 80% ulatuses pidurid ära. Tunnetuslikult öeldes töötas ainult esimene parempoolne pidur. Väidetavalt oli otsa saanud pidurivedelik. Samas leket kuskilt ei tuvastatud :?: :idea: :!: Kusjuures oli see ka põhjus miks mul koguaeg käsipiduri tuli põles. Mis võiks olla põhjus miks kaob kummituslikult pidurivedelik??
Kasutaja avatar
DreamWalker
Rendin difrilukud!

PostitusPostitas DreamWalker » P Veebr 16, 2020 18:17

Ilma omapoolse kogemuseta ja puusalt tulistaks et "VÕIBOLLA" äkki teoreetiliselt mõni support/suppordi kumm mingis olukorras (sõites) lekitab pidurdades?

Neil pidavat vanusest/LS tingituna kummid ära väsima / rabedaks minema / katki minema.

Koormuse all pidurdades ajab välja - auto pressib aga juurde ja "märkamatult" tase langebki.

Seistes aga survet pole ja ei leki?
Kohapeal kuivas kohas pumbata pidureid ja vaadata kas on näha lekkeid kusagil?

Ausalt ma tegelt ei tea - ma lihtsalt tulistan puusalt miski oma loogikaga.

Imelik viga tõesti - tasub silma peal hoida muidu võib kurvalt lõppeda - ikkagi raske pill :roll: :roll: :roll:
2001a Discovery 2 TD5
Where comfortzone ends - adventure begins!
appo
Ma armastan offroad-i!

PostitusPostitas appo » P Veebr 16, 2020 20:46

Hoian piduritel silma peal jah. Oli küll õudne selle 2.5 tonnise masinaga pmst ilma piduriteta Tartus parandusse sõita :lol:

Mine “Kasutajate autod”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline