Klubi ametlikest üritustest osavõtt

Muljed, mälestused, pikemad plaanid ja ettepanekud

Moderaatorid: Luik, landy, 58zid

Kasutaja avatar
inca
Ma armastan offroad-i!

Klubi ametlikest üritustest osavõtt

PostitusPostitas inca » R Nov 22, 2019 20:11

Meenutades suve, olin väheke pettunud Suvesõidu osavõtjate arvu piirangust. Olin ise küll süüdi, et magasin registreerumise alguse õige aja maha aga kui on klubi ametlik üritus, siis võiks nagu klubi ja LR propageerimise eesmärgilgi olla võimalik osa võtta kõigil soovijatel LR-iga.
Sügissõidul seda vist ei olnud, kuid paar päeva enne registreerimise tegemist õnnestus jalg kipsi saada, seega ürita palju tahad aga osa võtta ei saa.
Seega, minu arvamus on selline, et säilitamaks LR entusiastide huvi, võiksid üritused olla suunatud suuremale osavõtjate arvule.
Disco 200 TDI 92
Kasutaja avatar
Erik256
Ärge peske mu landikat!

Re: Klubi ametlikest üritustest osavõtt

PostitusPostitas Erik256 » R Nov 22, 2019 21:05

Aga sa tule ja organiseeri mõni selline üritus. Nagu siin ühest teisest postitusest nähtub on eelnev toimunud 90% ulatuses ühe perekonna entusiasmist. Ma usun, et Kristjan loovutaks meeleldi teatepulga ka mõnele teisele.
2007 Defender 110 TDCi
2002 Discovery 2A Td5 aut.
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » R Nov 22, 2019 22:21

Land Roverei klubi sünnipäeva ja sügisüritustel reeglina osavõtu piiranguid ei ole. Seda tulenevalt ürituste formaadist.

Talvistel ja suvistel üritustel ( välja arvatud 2018 suvi) tulenevad osavõtupiirangud järgmistest asjaoludest

*Üle 35 inimesega gupile on ääretult keeruline majutuskohta leida ( tegelikult juba alates 25 inimesest)
*Iga lisanduv inimene tähendab, et peaksime olema valmis temale kindlustama 4 söögikorda
*Üle 15 auto pikkuse kolonni majandamine nii maanteel, kui metsas on ääretult keeruaks ( ainuüksi parkides on selle rivi pikkkus pea 125m , maanteesõidul 1.. 1,5 km)
*Teatud autode ja inimeste hulgast kaasnevad probleemid erinevate kohtade grupina külastamisel lubade saamisel ning ka lisandub bürokraatia (avaliku ürituse luba jne.).

Kõik need punktid põhinevad üle 20 aasta pikkusel off-road üristuste korraldamise kogemusel ( kokku neid üle 100)

Osalemise kvoodi alt on väljas need, kes on aidanut kaasa konkreetse ürituse korraldamisele!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
MTÜ Tehnikaspordiklubi "Imedepõld"
-----------------------------------
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 landy@4x4.ee
Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Kasutaja avatar
DreamWalker
Rendin difrilukud!

PostitusPostitas DreamWalker » R Nov 22, 2019 22:22

Minu teada on ka pakutud võimalust korraldada üritusi - keegi ei keela - organiseerimine on ikka paras peavalu aja/raha kulu - rispekt kes viitsivad :?
2001a Discovery 2 TD5
Where comfortzone ends - adventure begins!
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » R Nov 22, 2019 22:33

Minu teada on ka pakutud võimalust korraldada üritusi - keegi ei keela - organiseerimine on ikka paras peavalu aja/raha kulu - rispekt kes viitsivad :?
Loomulikult on värsked korraldajad ja ideed ning uued sponsorid teretulnud. :idea:

Kuni 2010. aastani ei kompenseerinud klubi korraladajatele ürituste ettevalmistuskulusid. Alatest sellest ajast kompenseeritakse küstuekulu( mõistlikus ulatuses). Kõik muud ürituse ettevalmistuskulud on seni olnud korrdaldate kanda (toit, side, autoremont, jne.)

Kõige esimese klubi üritsue ( sügis 1999 ) korraldamiseks müüsin oma Volvo maha, sest klubil toona veel selleks raha polnud. :roll: Seni pole seda tagasi küsida tihanud. :wink:

Loomulikult on varianat, et üritus võib ära jääda ning siis saad pea kõik tehtu ja nähtud vaeva korstansse kirjuatada. ( Näiteks Suveretk 2017, mis ära jäi). Soovitan proovida- tõsiselt hea ja efektiivne motivatsiooni tapja.
SERIES II A 109"( '70 )-"Tindiplekk" / LR90 ( '88 )- "Inetu Pardipoeg" + palju unistusi
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » R Nov 22, 2019 22:45

Aga sa tule ja organiseeri mõni selline üritus. Nagu siin ühest teisest postitusest nähtub on eelnev toimunud 90% ulatuses ühe perekonna entusiasmist. Ma usun, et Kristjan loovutaks meeleldi teatepulga ka mõnele teisele.
Inca,
Erik võib tunduda ütelemielet ülbe, aga ta lihtsalt teab millest räägib olles selles kadalipus osalenud - ühel üristusel täie rauaga ja mitmel teisel abi-/taustajõuna.
Ühe mitemepäevase ürituse ettevalmistus on ca 3 kuu töö ja unusta selleks ajaks isikliku elu vaba aeg. Näiteks järgmise aasta Talveürituse plaane tuleks hakata paari nädalapärast ettevalmistama.
Kasutaja avatar
inca
Ma armastan offroad-i!

PostitusPostitas inca » E Nov 25, 2019 19:33

Vabandan kui kired üles keerasin. Ma küll pidasin silmas seda, et osavõtjate arvu ei peaks väga palju piirama. Võib ju anda võimalus ka ühepäeva osavõtjatele, majutuskohtade arv on loomulikult igal pool piiratud. Ürituse ettevalmistust suurem osavõtjate arv väga suurel määral ei mõjuta, vist.
Saan väga hästi aru milline koormus on korraldajatel, kõigil on ju suvel väga palju muid tegemisi ja väga raske näpistada osa Eesti lühikesest suvest heategevuseks.
Disco 200 TDI 92
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » E Nov 25, 2019 21:58

Vabandan kui kired üles keerasin. Ma küll pidasin silmas seda, et osavõtjate arvu ei peaks väga palju piirama. Võib ju anda võimalus ka ühepäeva osavõtjatele, majutuskohtade arv on loomulikult igal pool piiratud. Ürituse ettevalmistust suurem osavõtjate arv väga suurel määral ei mõjuta, vist.
Saan väga hästi aru milline koormus on korraldajatel, kõigil on ju suvel väga palju muid tegemisi ja väga raske näpistada osa Eesti lühikesest suvest heategevuseks.
Tänud , mõistmast!
Samas soe soovitus - löö korraldamisel kampa, saa kogemus ja paku juba selle baasilt välja konstruktiivsed ettepanekud.
Vaba aega tuleb näpistada aastaringslet! ;-)

Et kõigil organiseerida soovijatel oleks lihtsam, siis lühke sprikker tegevustest mida vaja teha:`
1. Idee sünd ja teostatavuse analüüs
2. Töö kaardimnaterjaliga ja luurtava tarssi koostamine
3. Ürituse esmane promo
4. Töö looduses ( mõni kord lausa mitu korda)
5. Töö kaardimaterjaliaga ( rada puhataks "joonistada")
6. Kooskõlastused - tulemuseks varandid a ja b
*Varianat A- kõik on jonksus siis punkt 6
*Vainat B - midagi lendab ventikasse ja tagasi punkti 2
6. Alagab töö majutusele ja toitlustusele lahenduse leidmiseks ning ürituse kultuurilise poole kokkupanek. Jälgid ilmateadet ja oled valmis opetratiivsele KÕIKE ümber korraldama.
7. Ürituse reklaamimine ja oslaejate arvu ennustamine,et majutuse ja toitlustuse kokkkulepped sõlmida
8. Avatud on registreerimine toimub üritsue programmi viimistlemine ning trükimaterjalide koostamine, töö kaardimaterjaliga ning arvutis tracki koostamine. Jälgid ilmateadet ja oled valmis opetratiivsele KÕIKE ümber korraldama.
9. Registreerumine on lõppenud ja hakkad pidama läbirääkimisi majutuse ja toitlustuse lõpptingimuste üle. Lepid kokku programmi palneeritud külastuskohtadega.
10. Jandid hilienud registreerida soovijatega, proovid neile leida leida majutust/toitustust. Jälgid ilmateadet ja oled valmis opetratiivsele KÕIKE ümber korraldama. Utsistad tagant hiienud osavõtutasude maksjaid.
11) Ostad lähtuvalt lukku löödud oslejate arvust vajalikud söögid/joogid, hangid termosed ja toidunõud nining kõik abivahendid, tehnika ning tegeled viimasel hetkel mitte tulijatega - korrldad ümmber majutust ja toitlustust.
12) Helistad kõik registreerundu üle, kontrollid, et nad midagi unustanud ei oleks ja räägind ÜLE kõik mida sa korduvalt oeld kirja pannud - selgub,et pooled osaljed pole sellega tutvunud.
12) 24h enne üritust tükid välja lõpliku koguse materjale, joonistad kaardid, kompketeerid toidud, joogid, abimaterjalid, tehnika jne. Murtesed ilma pärast.
13) Hoolitsed jägmised 48h, et kõik toimiks enam-vähem plaanipäraselt ja tegeled kõikide esile kerkivate katastroofidega.
14) Peale üritsue lõppu kukkud kodus poolsrunult pikali.
Kasutaja avatar
inca
Ma armastan offroad-i!

PostitusPostitas inca » T Nov 26, 2019 17:10

Tulevikus ei ole välistatud minupoolne abi ürituste ettevalmistamisel ja korraldamisel, lähema kahe aasta jooksul on küll võimalused suhteliselt piiratud, sest uue kodu ehitamine võtab suure osa ajast kevadest sügiseni. Eelmise suve ürituse ettevalmistamise teemal oli asi kaalumisel aga siiski ei saanud ettevalmistusel abikätt anda, sest samal ajal oli minu jaoks üks teine üritus olulisem ja ette planeeritud(pean silmas 29.06).
Samas tänan Landyt ja Erikut toreda 20-nda aastapäevaürituse korraldamisse suure panuse tegemisel, oli tore üritus - kahju ainult sellest, et osavõtt ei olnud nii massiline kui ootasin. (Mul läks küll osa üritusest kaduma tänu auto piduriprobleemidele)
Võtsingi teema üles ka sel põhjusel, et tore oleks näha rohket osavõtu soovi ja seda peaks stimuleerima, mitte piirama. Mida populaarsem see on LR- rahva seas seda kergem leida ka abilisi korraldamisel.
Mõistlik oleks reguleerida asja nii - teada anda palu osavõtjaid on võimalik majutada, ülejäänud soovijad(hiljem registreerunud)peavad otsustama kas leiavad ise majutuse või osalevad ühel päeval ja kindlasti on alati hulk neid kes soovivad osa võtta vaid ühel kindlal päeval, juhul kui on kahepäevane üritus.
Võiks mõelda, kas on ka võimalus korraldada sõit kahes grupis. See kõik on küll teooria, sest korraldamise kogemus puudub, sellegipoolest võiks ju asja vaagida.
Disco 200 TDI 92
Kasutaja avatar
landy
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

PostitusPostitas landy » T Nov 26, 2019 22:00

Praegune olukord teede, maade, looduskaitsealade ja muu seonduvaga viib paratamatult selleni, et lähema 10 aasta jooksul peame (suve ja talve) üristuse formaate ja ka korraldust (radikaalselt) muutama.
Neist võimalustest (koostada huvitava trassiga üritus), mis meil olid 20 aastat tagasi on tänaseks jäänus alles vaid riismed. Mingi hetk lähemas tuleviksus, saavad needki võimlused otsa ja peame paraku sellesk valmis olema.
2016. aasta Suveüritust proovisn teha täieti uue mudeli jägi - panna off-road sõidualad eelkokkulepetega kaetud ermatesamaadele.
Kaasnes meeletu töömaht, aga vaid ühe päeva jagu üsna kesise tasemega trassi. Tulemus millega ma ise absoluutslet rahul polnud. Paraku pole klubil hetkel resursse, et kaasata iga ürituse organiseerimissse 2-3 x rohkem inimesi, et saada tulemus mis oleks võrreldav või parem pragusega. Pikemas perspektiivis on aga see paratamatu. Kuidas kaasnevad kulud tulevikus kaetakse on hetekel ebselge.

Mine “Arutelud ürituste teemadel”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist