a) õiguskantsleri pädevusse taoline normaalse lepingu puudumise kaeve kahjuks eriti ei kuulu, kui just õiguste riivega pole tegemistTubiniit kirjutas:normaalset Lepingut ja rahuldavat teehooldust ei saa.
b) teehooldus käib eratee puhul lepingu alusel, aga kui lepingut pole või see on kehv, siis...
Mis on tegelikult lepingu põhiline "point"? Mida ja kuidas teha. Alati on nüansse sõltuvalt teemast, aga enamasti suudab lihtsamatel juhtudel lihtinimene terve mõistusega põhiteesid paika panna. Kuidas need "mida ja kuidas" sõnastatud on ja milliste seostega arvestatud, see on juba juristi pärusmaa. Ehk siis tuleks vallaga maha istuda ja poolte õigused ning kohustused läbi arutada.
Ja - lepingu pikkus ei näita veel iseenesest midagi. Pikem leping ei pruugi olla parem, täpsem, selgitavam, mõnikord on asjad vastupidi.